Czym są szkolenia AFF i gdzie się odbywają?

Pod nieco tajemniczym terminem – szkolenia AFF, kryje się kompleksowe i nowoczesne przygotowanie adeptów niezwykłego sportu, jakim jest skakanie ze spadochronem. Ta dyscyplina wydaje się dla laików czymś nieosiągalnym, jednak nie jest to prawda.

Czym są szkolenia AFF?

Tego rodzaju kursy przygotowawcze do skakania ze spadochronem są nowoczesną, efektywną i bezpieczną formą uczynienia z osób, które z lotnictwem oraz spadochroniarstwem nigdy nie miały nic wspólnego. Na szkoleniach można nabyć fachową wiedzę, popartą zajęciami praktycznymi, uprawniającą do odbywania skoków spadochronowych.

Kursy o nazwie Accelerated Freefall, są przyspieszoną nauką swobodnego spadania przy użyciu spadochronu, a wystarczające do tego celu umiejętności można nabyć nawet w jeden weekend.

Zajęcia prowadzą doświadczeni instruktorzy, którzy przekazują konieczną wiedzę w sposób niezwykle przystępny, a jednocześnie uczą jak bezpiecznie skakać ze spadochronem.

Jakie wiadomości są przekazywane na szkoleniach AFF?

Na tego rodzaju szkoleniach adepci sztuki spadochronowej uczestniczą w dwóch segmentach, a jest to część teoretyczna oraz praktyczna. Na każdym z etapów kursant zapoznaje się z tajnikami dotyczącymi wszystkich koniecznych aspektów bezpiecznego skakania.

Część teoretyczna obejmuje wszelkie informacje o budowie czaszy i osprzętu spadochronu, o wyposażeniu skoczka, a także o szczegółowych procedurach związanych z postępowaniem podczas wykonywania skoku.

Zajęcia praktyczne są rozpisane na kilka poziomów trudności, na każdym z nich adepci poznają coraz trudniejsze formy oraz konfiguracje skoków ze spadochronem, aż do samodzielnego ich wykonywania.

Jakie uprawnienia uzyskują uczestnicy szkoleń AFF?

Po odbyciu całego szkolenia odbywa się egzamin teoretyczny, a w następnej kolejności praktyczny. Po pozytywnym zaliczeniu wszystkich etapów osoba, która ukończy szkolenie uzyskuje odpowiedni certyfikat, uprawniający do samodzielnych skoków ze spadochronem.

Ukończony wynikiem pozytywnym kurs uprawnia do oddawania skoków spadochronowych zarówno w kraju, jak i za granicą, bez konieczności udziału w nich osób ubezpieczających, ani instruktorów. Po weekendowym szkoleniu uczestnik jest pełnoprawnym spadochroniarzem.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *