Domy drewniane budowane zamiast klasycznych domów murowanych

Współcześnie metody budownictwa pozwalają dalece odejść od klasycznych metod stosowanych w Polsce od lat, co także może niebagatelnie wpłynąć na stan naszego portfela. Nie jesteśmy skazani na propozycje deweloperów oraz ich wysokie ceny. Dzisiaj wybudowanie domu jest zadziwiająco proste, szybkie i niedrogie. Jak to możliwe?

Domy z drewna oferowane przez topowe marki

Alternatywą dla klasycznych domów murowanych jest budownictwo drewniane. Firmy takie jak mawit.com.pl zaoferują nam nie tylko profesjonalne projekty domów drewnianych piętrowych i parterowych, ale również ich kompleksowe wybudowanie i wykończenie.

Pierwszym krokiem jest znalezienie odpowiedniej firmy i nabycie działki w dogodnej dla nas lokalizacji. Podczas ustalania warunków projektowych firma przedstawi nam wiele interesujących propozycji, z których bez trudu wybierzemy dom dla siebie. Wśród najchętniej wybieranych domów wymienia się domy z możliwością zabudowania poddasza.

 

Jak wygląda proces budowy domów drewnianych?

Podstawą jest oczywiście przystosowanie działki do danego projektu. Ustalany jest grafik wykonania kolejnych prac. Co ważne: pogoda nie ma znaczenia, gdyż jedynym elementem wymagającym schnięcia są fundamenty. Po ich wylaniu i odczekaniu odpowiedniego czasu możliwe jest stawianie konstrukcji, ścian, układanie dachu.
Ile trwa budowa domu drewnianego? Wszystko zależy od samego wykonawcy oraz od obranych technologii. W przypadku domów drewnianych szacuje się, że czas budowy może trwać od 2 do 8 miesięcy, w zależności od tego czy dom ma być oddany w stanie surowym zamkniętym czy w stanie deweloperskim.

Jak kształtują się koszty wybudowania domu z drewna? Firmy wznoszące takie budowle zapewniają, że koszty mogą być niższe nawet o 35% w stosunku do budowy klasycznego domu.