Fantazyjny zadaszony taras – jak go urządzić?

Fantazyjny zadaszony taras – jak go urządzić?

Elegancki taras to nie tylko ozdoba domu – dla wielu z nas jest to przestrzeń, dzięki której skutecznie odpoczniemy po ciężkim dniu w pracy czy w szkole. Zaaranżowanie takiego miejsca nie sprawi nam wiele problemów: dzisiaj u producentów znajdziemy setki zestawów meblowych, wśród których na pewno znajdziemy coś interesującego dla siebie. Jakie jeszcze rozwiązania wato stosować na naszych tarasach?

Eleganckie meble to podstawa!

Skąd wziąć meble na nasz taras? Najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z pomocy doświadczonych producentów. Zaproponują nam oni meble wykonane z technorattanu, rattanu czy aluminium, uzupełnione pięknymi poduszkami tapicerowanymi tkaninami hydrofobowymi. Wykorzystanie takich tworzyw zagwarantuje nam, że nasze meble na długo pozostaną piękne i odporne na uszkodzenia, wnikanie brudu, wilgoci. Wśród obecnie najchętniej wybieranych wymienia się komplety modułowe, pozwalające na aranżowanie przestrzeni zgodnie z aktualnymi potrzebami.

Jak zadaszyć taras?

Współcześnie funkcjonalny taras to zadaszony taras. Warto zastanowić się, jak skutecznie ochronić się przed słońcem właśnie podczas relaksu w tym miejscu. Do niedawna najpopularniejsze były klasyczne parasole ogrodowe, dzisiaj się to zmienia. Na naszych tarasach zaczynają królować modne tarasole – czym są?

Tarasola to nic innego jak piękne i skuteczne zadaszenie wykonane z materiałów takich jak aluminium i tkaniny techniczne. Konstrukcja wznoszona jest z elementów aluminiowych malowanych proszkowo, przez co całość jest odporna na wnikanie wilgoci, działanie rdzy. Zadaszenie może być również wykonane z aluminium lub też z tkanin technicznych. Bez względu na rodzaj zadaszenie nie nagrzewa się, przez co w jego cieniu panuje przyjemny chłód.