Jak przeprowadzić konferencje?

Sala konferencyjna w Warszawie musi spełniać coraz bardziej wysublimowane oczekiwania pracodawców, biznesmenów i wszelkich uczestników szkoleń, aby ci zdecydowali się ją wynająć na swoje spotkanie. Od kilku lat bowiem rosną potrzeby uczestników konferencji, a sama konferencja coraz częściej przypominam multimedialny pokaz niż prelekcje.

 

Wyposażenie sali

Jeszcze kilka lat temu wystarczyło, aby sala konferencyjna w Warszawie wyposażona była w krzesła oraz stoły. W najlepszym przypadku system nagłaśniający i możliwość podłączenia mikrofonu. Te czasy już jednak dawno minęły. Dziś wynajmujący mają coraz większe wymagania i żądają udostępnienia wszelkich zdobyczy techniki do swojej dyspozycji. Trudno bowiem sobie dziś wyobrazić wykorzystanie sali konferencyjnej bez dostępu do Internetu na bazie WIFI. W sali muszą znajdować się też ekrany oraz urządzenia do wyświetlania obrazu, tak aby można było bez większych przeszkód przeprowadzić dowolną prezentację. Wielu gości wymaga też, żeby pomieszczenie było odpowiednio klimatyzowane.

 

Lokalizacja

Bardzo ważna jest także lokalizacja. Do miejsca w którym odbywa się konferencja, powinniśmy dojechać szybko, łatwo i bez korków. Z tego powodu sale które są zlokalizowane w samym centrum miasta, tracą na znaczeniu. Zwłaszcza kiedy jest to miasto takie jak Warszawa. Przede wszystkim dojazd z lotniska do samego centrum zajmuje dużo czasu i wiążę się ze staniem w kilkudziesięciu minutowych korkach. Dużo korzystniejszą lokalizacja są obrzeża miasta z szybkim dojazdem na przykład do lotniska. Korzystnym rozwiązaniem jest także znalezienie sali, która jest jednocześnie powiązana z hotelem lub przynajmniej z restauracją. Dzięki temu nie będziemy musieli jeździć po mieście i tracić czasu na przemieszczanie się pomiędzy konferencją a miejscem w którym goście nocują.