Jakie łóżko spełni nasze oczekiwania? Poznaj zalety łóżek drewnianych!

Łóżka drewniane są jednymi z najchętniej wybieranych w ostatnim czasie – są nie tylko piękne, ale i niezwykle wytrzymałe. Kupując ten rodzaj mebla warto jednak z bliska przyjrzeć się jego zaletom, poznać atuty. Co warto wiedzieć o litym drewnie i meblach z niego wykonywanych?

Drewno odporne na uszkodzenia, odkształcenia, wnikanie brudu…

Lite drewno to materiał niezwykle odporny na uszkodzenia – wszystko to z powodu wysokiej gęstości surowca oraz dodatkowym zabezpieczeniom. Zanim ten rodzaj surowca trafi na stolarskie stoły konieczna jest jego dokładna selekcja oraz wysuszenie. Odrzucane są bele posiadające skazy, sęki. Suszenie drewna jest procesem trwającym kilka tygodni – dzięki niemu zyskuje się pewność, że wewnątrz nie pojawi się pleśń. Dopiero wtedy możliwe jest przekazanie materiału do pracowni stolarskich.

Lite drewno cenione jest za elegancję – na długie lata zachowuje piękny wygląd i subtelny urok. Właściciele mebli z litego drewna dodatkowo edukują się, jak dbać o takie przedmioty, aby ich piękno nie przemijało. Z drewna litego tworzy się przede wszystkim łóżka. W przypadku łóżek drewnianych w sklepach znajdziemy modele zarówno o klasycznej formie, jak i te inspirowane nowoczesnymi trendami. Wielu producentów oferuje łóżka z dodatkowymi funkcjami: dużym zainteresowaniem cieszą się łóżka ze skrzyniami, gdyż w ich wnętrzu możliwe jest przechowywanie pościeli, ubrań. Wiele modeli łóżek posiada również półautomatyczne stelaże, które ułatwią dostęp do wewnętrznych komór.

Lite drewno po latach

Zaletą litego drewna jest to, że na długie lata zachowuje elegancki kolor. Jest to zaletą zarówno odpowiedniego przygotowania drewna, jak i późniejszej pielęgnacji. Warto zainteresować się metodami konserwacji drewna we własnym zakresie, aby przez długi czas cieszyło ono oczy.