Jazda konna bez granic

Postnowoczesna rzeczywistość oferuje nam tak wiele rozwiązań sprawiających, że nasze życie staje się coraz łatwiejsze. Niemalże uproszczone i zredukowane do odczuwania przyjemności. Pojawia wiele rozrywek i atrakcji związanych z cyfrową rzeczywistością. Częściej i chętniej przebywamy w świecie wirtualnym niż w tym prawdziwym, rozpościerającym się za oknami naszych domów. Faktyczną rzeczywistością dla wielu osób stają się wirtualne związki i relacje. Niby prawdziwe, ale nie do końca. Czujemy, że czegoś dramatycznie nam brakuje.

Tymczasem prawdziwy świat jest tutaj

Zagubieni w wirtualnych zakamarkach, coraz mocniej i mocniej chcemy doznawać czegoś elementarnego i prawdziwego. Jazda konna to jedna z takich tradycyjnych form bycia, które na przestrzeni wieków wcale tak bardzo się nie zmieniły. Pozostały doskonałe jak zawsze. Jak wieki temu. Ulepsza się sprzęt i akcesoria do jazdy konnej. Bryczesy jeździeckie szyje się z coraz lepszych materiałów, a kask do jazdy konnej staje się przykładem wykorzystania zdobyczy nowoczesnego materiałoznawstwa i technologii. Ale sama idea jeździectwa pozostaje ta sama.

Liczy się idea

Idea towarzysząca jeździectwu pozostaje niezmienna. Liczy się ten wyjątkowy autentyzm bycia, którego nie doświadczymy w żaden inny sposób. Wolność ponad wszystko. Taka, jakiej nie zaznamy nigdzie indziej. Jazda konna przecież gwarantuje nam kontakt ze zwierzęciem, które ma swój niepodważalny udział w naszych przeżyciach.

Przez moment stanowimy z nim jedność. Zwłaszcza wtedy gdy podejmujemy się skomplikowanych ćwiczeń czy jazdy w trudnych warunkach. Bliskość z naturą, której brakuje człowiekowi współczesnemu, podczas uprawiania jazdy konnej spełnia się w sposób fundamentalny. Coś wspaniałego! Klasyczna forma spędzania czasu sprawdzająca się w nowoczesności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *