Kiedy szukasz czaru we wnętrzu

Zaczarowane wnętrze – czym jest w istocie? Miejscem, do którego przyjemnie się dostać, żeby pozostać tam na dłużej. Azylem, w którym kryjemy się przed całym światem. Przestrzenią, w której codzienność nabiera niecodziennego wręcz blasku. Ale jak takie wnętrze stworzyć? Gdzie szukać inspiracji i jak zrealizować najbardziej śmiałe wizje aranżacyjne?

Fantazja meblowania

Odpowiedzi, podpowiedzi i inspiracje związane z doskonałym meblowaniem znajdziemy tutaj: gama-sklep.com.pl. Odkrywając nowoczesne, nieszablonowe, w pełni funkcjonalne i niezbyt drogie meble od producentów, którzy starają się nadążać za zmieniającymi się nieustannie trendami wnętrzarskimi. Jednocześnie przekonamy się, że czarujące wnętrze to coś więcej niż moda. To ponadczasowa klasyka, która czaruje na wiele sposobów. Tak oto fantazja przekształci się w konkret.

Retro i glamour we wnętrzu

Pragnąc stworzyć czarujące wnętrze (salon, sypialnię, kuchnię, przedpokój czy nawet gabinet lub pracownię), warto zwrócić się w kierunku przeszłości i jej niegasnącego piękna. Stylizacje w duchu retro nigdy nie wyjdą z mody, bo wiążą się z tym, co uniwersalne – z elementami naturalnymi, z litym drewnem, z tradycyjnym wzornictwem.

Jeśli czarujące wnętrze, to na pewno takie w stylu glamour. Wnętrze, w którym czar to blask pochodzący od mebli w wysokim połysku, od minimalistycznych luster w eleganckich ramach, od niebanalnych komód lustrzanych. Od tafli szkła, które wypełnia każdy kąt w różnej formie, m.in. stolików ze szklanym blatem czy regałów ze szklanymi bokami.

Nowoczesny miszmasz

Zaczarowane wnętrze nie powinno być przede wszystkim nudne i oczywiste. Tak właśnie prezentują się pomieszczenia zaaranżowane w duchu nowoczesnego pomieszania form, stylów, gatunków, inspiracji. Na przykład wnętrza, w których elementy baroku sąsiadują z aluminiowymi sprzętami, ze sztuką współczesną i motywami pop-art.