Korzystne inwestycje na Górnym Śląsku

Część inwestorów podchodzi niechętnie do działek znajdujących się na terenie Górnego Śląska. Najważniejszym zarzutem stawianym temu obszarowi jest niska estetyka i zanieczyszczenie środowiska, co sprawia, że jest on mało atrakcyjny dla turystów. Nic bardziej mylnego!

Nie tylko kopalnie

Aglomeracja Śląska od lat powoli zmienia swoje oblicze. Okazuje się, że obecnie na jej terenie znajduje się wiele atrakcyjnych obszarów rekreacyjnych. Warto wymienić między innymi Park Śląski oraz Dolinę Trzech Stawów. Są to miejsca, gdzie mieszkańcy oraz turyści mogą odpocząć w przyjemnej, spokojnej atmosferze z dala od miejskiego zgiełku.

Działki komercyjne w aglomeracji stały się również bardziej atrakcyjne ze względu na rozsądne wykorzystanie środków unijnych, które zostały przeznaczone głównie na budowę nowoczesnej infrastruktury. Uwagę zwraca miedzy innymi Galeria Katowicka i niedawno odnowiony dworzec PKP. Zainteresowaniem ze strony turystów cieszy się także budynek Centrum Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa.

Tereny poprzemysłowe w cenie

Możliwość rewitalizacji i zagospodarowania terenów poprzemysłowych daje pole do współpracy między przedsiębiorcami oraz władzami lokalnymi. Inwestorzy, którzy zdecydują się na zakup działek komercyjnych na terenach poprzemysłowych nie powinni mieć problemu z otrzymaniem pozwoleń na realizację budowy. Efektem współpracy władz i przedsiębiorców stał się szereg ciekawych inwestycji komercyjnych i publicznych.

Działki komercyjne dostępne obecnie na terenie Aglomeracji Śląskiej to głownie grunty pod budowę wielkopowierzchniowych centrów handlowych. Tego typu inwestycje są bardzo korzystne ze względu na duże zaludnienie regionu, a także dobrą sieć komunikacyjną, która stanowi kolejną zaletę aglomeracji.

Okazja dla inwestorów

W ciągu ostatnich lat Aglomeracja Śląska zmieniła się ze stosunkowo mało atrakcyjnego obszaru w jeden z najszybciej rozwijających się regionów kraju. Trudno się zatem dziwić wzrostowi zainteresowanie działkami komercyjnymi, przede wszystkim ze strony inwestorów, którzy liczą na szybkie zyski.

Wszystko wskazuje na to, że korzystne trendy dotyczące rozwoju Aglomeracji Śląskiej będą się nadal utrzymywać. Warto pamiętać, że jet to także duży ośrodek akademicki, który obejmuje Uniwersytet Śląski, Politechnikę Śląską oraz Śląski Uniwersytet Medyczny. Gwarantuje to nieustanny dopływ ludności, a także zaplecze w postaci młodych, wykształconych pracowników. Artykuł powstał we współpracy ze GTB Invest

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *