Kupno domu, czyli dlaczego ucieczka z dużego miasta może okazać się świetnym pomysłem?

Praca w korporacjach, gwar wielkiego miasta, ciągłe korki, czekanie, hałas i pośpiech. Wiele osób nosi się z zamiarem przeprowadzki, ale podjęcie decyzji często odkłada się „na później”. Argumenty znikają wraz z wyprowadzką dzieci czy przejściem na emeryturę. A może to faktycznie czas na zmianę?

Kiedy przychodzi dobry moment?

Dzieci na studiach- mieszkają w akademikach, a zdalna praca nie stanowi problemu? A może właśnie zaczyna się wyczekana emerytura? Nagle 80-metrowe mieszkanie blisko centrum Wrocławia staje się ciężarem, do tego wysokie opłaty czy uciążliwe sąsiedztwo. Argumentów może być sporo, zawsze trzeba rozpatrywać wszystkie „za” i „przeciw”.

Przed ostatecznymi poszukiwaniami lepiej sprawdzić zasoby gotówkowe i pozostałe aktywa, możliwości pozyskania pożyczki czy innego rodzaju finansowania. Zastanowić się nad oczekiwaniami- czy ma to być malutki dom gotowy do zamieszkania, czy jednak trochę większy, a może do remontu?

Gdy decyzja już zapadnie..

Kiedy już mamy pewność, że czas na zmiany- pora na szczegółowy przegląd ofert domów i innych lokali na sprzedaż.
Im więcej, tym lepiej. Cena domów w rejonach dużych miast często powala- obrzeża stanowią łakomy kąsek dla deweloperów, więc wartość gruntów rośnie. Dlatego warto rozszerzać krąg poszukiwań.

Jeżeli możliwość pracy z domu i okazjonalnych tylko dojazdów nie stanowi problemu- dlaczego nie zainwestować w dom z dala od miejskiego gwaru, a jednak w mieście? Gdzie dzieci będą mogły przyjechać z wnukami, a cisza i spokój pozwolą na przyjemny odpoczynek.

Dolny Śląsk jest piękny!

Dolny Śląsk to niezwykły region, znaleźć tu można urokliwe zakątki i tajemnicze zabytki, wspaniałe zamki, urocze doliny i wymagające góry, wypocząć nad wodą czy zwiedzić miasteczka z długą historią.
Jednym z takich miast jest Legnica. Niegdyś zwane małą Moskwą, miasto o długiej historii, którą warto poznać. Legnica była największym garnizonem żołnierzy radzieckich we wschodniej Europie, a ich odjazd pamiętają dzisiejsi 30-latkowie.

Może więc w Legnicy?

Domy na sprzedaż można znaleźć także w tym uroczym miejscu. Każdemu, kto nie czuje się przywiązany do konkretnego regionu, kto szuka interesującego miejsca do życia, będącego jednocześnie wspaniałą bazą wypadową- zainteresować powinna Legnica, której historia, otoczenie i urokliwe położenie zachęcają nie tylko do odwiedzenia, ale zostania na dłużej. Domy w Legnicy czekają, być może właśnie na Ciebie!

Artykuł powstał we współpracy z Modernbud

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *