Kupujemy nowe okna – co warto o nich wiedzieć?

on

Kupno nowych okien to spora inwestycja, dlatego warto przyjrzeć się z bliska ofertom kilku firm z okolicy. Co powinno być dla nas najważniejsze? Jakie oczekiwania powinny spełniać obecnie okna? Czy mają być one tylko eleganckie? Oto kilka wskazówek!

Przede wszystkim: termoizolacja!

Od tego, jak wykonane jest dane okno zależy w dużej mierze utrzymanie odpowiedniej temperatury w naszym mieszkaniu czy w domu. Jeszcze 30 lat temu okna tworzono dość niechlujnie, stosując jednocześnie materiały niskiej jakości. Zastosowanie niskiej jakości drewna czy materiałów syntetycznych powodowało ich pękanie i przenikanie chłodu do wnętrza domu. Problematyczne były także uszczelki, które bardzo szybko sztywniały pod wpływem niskich temperatur, pękały, kruszyły się i nie izolowały.

Obecnie stosowane materiały należą do tworzyw najwyższej klasy – są to tworzywa syntetyczne z rozmaitymi domieszkami, wpływającymi na odporność ram okiennych na pękanie czy uszkodzenia. Na uwagę zasługują także okna drewniane, które są wcześniej odpowiednio impregnowane i zabezpieczane przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. O najnowszych technologiach czytaj na okna-internorm.pl.

Wiele osób obawia się, że kupując okna panoramiczne będą narażeni na większy chłód w mieszkaniach i mniejszą termoizolację. Topowe firmy przekonują jednak, że decydując się na okna pasywne znajdziemy złoty środek. Okna pasywne, ze względu na swoją budowę, zapewniają nam ochronę przed chłodem – wszystko przez zastosowanie kilku szyb.

Dużo światła!

Dobre oświetlenie mieszkania to podstawa zdrowia naszych oczu i eleganckiego wyglądu pomieszczenia. Kupując nowe okna pamiętajmy o tym! Nie zasłaniajmy ich ciężkimi firanami czy zasłonami – znacznie lepsze okażą się lekkie rolety, które dodatkowo mogą być zaciągane od dołu i góry.