Lakier do felg – jaki?

Coraz częściej polscy kierowcy decydują się na upiększenie swoich samochodów. Co prawda nie mamy tutaj do czynienia z tuningiem znanym sprzed wielu lat, a to montowaniem wysokich i stawiających opór aerodynamiczny spoilerów czy zderzaków, ale przede wszystkim z wymianą felg na aluminiowe. Czy felgi z drugiej ręki można samodzielnie odświeżyć?

Już na samym początku rozważań na temat felg aluminiowych należy wyraźnie wskazać, że zakup felg z drugiej ręki jest znacznie tańszy niż felg nowych. O ile w przypadku nowych felg musimy liczyć się z wydatkiem na poziomie kilku tysięcy złotych, tak w przypadku felg z drugiej ręki w większości przypadków zmieścimy się w kwocie tysiąca złotych. Dokładny koszt zakupu felg zależny jest przede wszystkim od ich wyglądu, parametrów (nie tylko wielkości obręczy, ale również rozstawu śrub, czy odsadzenia od piasty) i ich stanu. Felgi w gorszym stanie można kupić znacznie taniej.

Regeneracja felg

Pomimo tego, że na rynku znajdziemy funkcjonujące specjalistyczne zakłady zajmujące się regeneracja felg aluminiowych, to w większości przypadków możliwa jest samodzielna regeneracja felg. Jedynie w przypadku poważniejszych uszkodzeń, a to pęknięcia felg czy uszkodzenia rantu, wart oddać felgi do profesjonalisty, który oceni ich możliwość regeneracji i ewentualnie od razu je naprawi. Warto pamiętać o tym jednak, że nie wszystkie felgi da się odpowiednio zregenerować (tj. w taki sposób, aby odzyskały one pełną wytrzymałość).

Jaki lakier do felg

Rynek motoryzacyjny pełny jest lakierów do felg. Tym bardziej może dziwić coraz częstsze poszukiwanie pozornych oszczędności, także w przypadku regeneracji felg w domowym warsztacie. Koszt zakupu profesjonalnego lakieru do felg to wydatek w okolicach kilkudziesięciu złotych. Co prawda możemy kupić tańszy lakier uniwersalny, jednak nie mamy wtedy żadnej gwarancji, że taka powłoka lakiernicza będzie wytrzymała na warunki użytkowania na felgach samochodowych. Lakier do felg musi być nie tylko estetyczny, ale przede wszystkim wytrzymały i odporny nawet na silną chemię związaną z rozpuszczaniem osadów powstałych ze ścierania się klocków hamulcowych.

Podsumowując, decydując się na samodzielną regeneracje felg aluminiowych warto postawić na sprawdzone i dedykowane produkty. Lakier do felg jest jedną z tych rzeczy, na których nie warto oszczędzać przy zakupie.

Farbę do zacisków hamulcowych kupisz na Lakiery24.com