Materac kieszeniowy — czy to dobry pomysł?

Wybór materacy do spania jest bardzo duży i daje wielość możliwości wyboru. Liczne łóżka sprzedawane są często bez materaca, więc jego wybór pozostaje w gestii nowego właściciela mebla. Przy tym zadaniu warto jednak kierować się pewnymi wskazówkami np. dotyczącymi technologii wykonania materaca. Na rynku istnieje wiele różnych typów, które są chwalone. Jednym z najpopularniejszych jest materac kieszeniowy, który jest bardzo często polecany. Czy jest on dobrym rozwiązaniem i warto go wybierać? Odpowiedź poniżej.

Czym jest materac kieszeniowy?

Materac kieszeniowy to materac, który zbudowany jest na podstawie sprężyn umieszczonych w połączonych ze sobą kieszeniach. Zasada działania jest bardzo prosta i polega na tym, iż jeśli użytkownik usiądzie na niego, sprężyny, kieszenie przejmują ciężar ciała i uginają się odpowiednio do masy użytkownika. Przykładowy materac 160×200 może zawierać więcej lub mniej kieszeni co przekładać się bezpośrednio na komfort użytkowania.

 

Czy warto go wybierać?

 

Jaki zatem materac wybrać, aby był on najbardziej komfortowy? Warto przy tego typu materacach kierować się zasadą, że im więcej kieszeni — tym lepiej. Im więcej punktów podparcia będzie znajdowało się w takim materacu, tym noc będzie bardziej komfortowa. Ciężar użytkownika materacu będzie rozkładany na więcej punktów, a tym samym użytkowanie materaca będzie dużo bardziej wygodne. Materac powinniśmy dobierać też pod względem wysokości użytkownika. Powinien on być minimalne o 20 cm dłuższy niż nasza wysokość, aby zapewnić najlepsze warunki użytkowe.