Na co zwrócić uwagę wybierając matę ochronną na podłogi

Jak powszechnie wiadomo nawet najlepsze jakościowo podłogi, wymagają odpowiedniej ochrony w miejscach w których są szczególnie narażone na różnego typu uszkodzenia. Jak łatwo się domyśleć podłogi najbardziej narażone są w miejscach, gdzie stoją biurka, krzesła i fotele obrotowe. Plastikowe i gumowe kółka w mniejszym lub większym stopniu przyczyniają się do zdzierania lakieru, a nawet do całkowitego zniszczenia podłogi. Aby temu zaradzić warto postawić na maty ochronne, które nie tylko ochraniają podłogę przed zarysowaniami, ale również wpływają na wystrój wnętrza.

Cenne wskazówki przy wyborze mat ochronnych

W przypadku mat ochronnych kluczem do sukcesu jest oczywiście jakość zastosowanego materiału. W dzisiejszych czasach mamy do wyboru wysokiej jakości maty wykonane z PCV, poliwęglanu albo polipropylenu, który może pochwalić się rewelacyjnymi właściwościami. Wszystkie te materiały mogą poszczycić się także doskonałą odpornością termiczną, dzięki czemu nawet po wylaniu na nie gorącej wody zachowają swoje walory estetyczne i mechaniczne. Maty z tworzyw sztucznych doskonale sprawdzą się także w przypadku ogrzewanych podłóg, które coraz częściej można spotkać w Polsce. Olbrzymią zaletą tych materiałów jest również to, że maty z nich wykonane są antyalergiczne, trudnopalne i bezzapachowe, dzięki czemu spełniają wymogi bezpieczeństwa.

Wygląd mat

Jeżeli chodzi o kwestie estetyczne to do wyboru mamy maty przezroczyste, półprzezroczyste oraz modele w dowolnych kolorach. Jeżeli chodzi o maty przezroczyste to można spotkać modele matowe i z połyskiem, które doskonale sprawdzą się w biurze. Maty o dużej przejrzystości nie rzucają się w oczy, dzięki czemu nie mają żadnego większego wpływu na aranżację danego wnętrza. Na naszym rynku istnieje również bardzo wiele profesjonalnych firm, które oferują maty ochronne z nadrukiem. Jest to doskonała propozycja przede wszystkim dla firm, które potrzebują mat z logiem swojej firmy.

Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie mat?

Wybierając idealną matę warto zwrócić uwagę nie tylko na kolor i jakość zastosowanego materiału, ale również na rozmiar mat. W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszą się prostokątne i okrągłe maty. Na półkach sklepowych można znaleźć także modele w kształcie litery T, które doskonale pasują do biura. Bardzo wiele firm oferuje swoim klientom także wykonanie nietypowych mat ochronnych o dużych rozmiarach i dowolnych kształtach. Warto zwrócić zawsze uwagę na to, aby maty ochronne miały zaokrąglone krawędzie, które zwiększają bezpieczeństwo ich użytkowania.

Więcej informacji znajdziesz na stronie maximat.pl/