Popularne dźwigary betonowe sprężone

W dzisiejszych czasach na wielu placach budowy można spotkać aż dwa kluczowe materiały budowlane. Jest to beton i niezawodna stal. To właśnie te surowce w połączeniu ze sobą, tworzą bardzo solidną konstrukcję. Wykorzystywana jest nie tylko przy dużych ale także przy stosunkowo niewielkich inwestycjach. Elementy stalowe oraz beton, wykorzystywane są od wielu lat do wnoszenia różnorodnych konstrukcji. Obecnie aby znacząco zredukować czas wnoszenia budynków, często stosuje się dźwigary betonowe sprężone. Zdecydowanie w swojej klasie nie mają sobie równych. Takie nowoczesne dźwigary zyskały szerokie zastosowanie, przede wszystkim dlatego, iż są bardzo wytrzymałe na wszelkie obciążenia.

Dźwigary betonowe sprężone w budownictwie

Jak sama nazwa wskazuje, głównym zadaniem wspomnianych dźwigarów jest przede wszystkim dźwiganie bardzo dużych ciężarów. Z tego powodu też materiały takie wykorzystywane są przede wszystkim do konstruowania dachów oraz niezawodnych stropów. Bardzo wiele firm coraz częściej wykorzystuje wspomniane dźwigary do wnoszenia solidnych budynków produkcyjnych, jak również magazynowych, a nawet bardzo dużych przestrzeni publicznych.

Na naszym rynku w ostatnim czasie pojawiło się wiele profesjonalnych firm, które przede wszystkim oferują swoim klientom wysokiej jakości dźwigary już na indywidualne zamówienie. Znając dokładny projekt budynku, a także wszelkie wymagania techniczne, można z powodzeniem zamówić dźwigary na wymiar. Dzięki temu znacząco skróci się nasz czas stawiania konstrukcji. Znaczna większość firm jednak oferuje nie tylko produkcję, ale także specjalistyczny montaż.

Różne rodzaje dźwigarów betonowych sprężonych

Producenci wspomnianych dźwigarów starają się pozyskać jak największą liczbę zadowolonych klientów. Z tego powodu też cały czas rozwijają swoje rzeczy, aby zaspokoić rosnące wymagania oraz oczekiwania klientów. Obecnie można zamówić już nie tylko jednospadowe dźwigary, ale także dwuspadowe dźwigary, które zdobywają coraz większe grono zadowolonych klientów.

Dźwigary wspomnianego typu mogą mieć przekrój kwadratowy, jak również dwuteowy czy też prostokątny. Ponadto nowoczesne dźwigary betonowe sprężone mogą posiadać długość nawet aż do kilkudziesięciu metrów. Warto podkreślić sam ciężar dźwigarów betonowych sprężonych, ponieważ może wynosić aż kilkadziesiąt ton. Możliwość wyprodukowania praktycznie dowolnie wybranych dźwigarów sprawia, iż są one coraz bardziej popularne i pożądane nie tylko przez wiele przedsiębiorstw, ale przede wszystkim poszukują je osoby fizyczne.

Zapraszamy na stronę fabudwkb.com.pl/.