Salon klasyczny czy nowoczesny?

on

Poszukując perfekcji designerskiej w katalogach, musimy najpierw znaleźć ją w sobie i w swoim wyczuciu smaku. Wnętrze mieszkania powinno być zgodne z naszym prawdziwym wnętrzem. Jeśli jesteśmy zwolennikami klasycznej elegancji w romantycznym stylu, zdecydujmy się na salon tradycyjny. Jeśli preferujemy awangardową formę, uproszczenie i brak detali – to salonowa przestrzeń urządzona w minimalistycznym stylu będzie dla nas najlepszą propozycją.

Ponadczasowa klasyka

Uroda ponadczasowej klasyki mebli wykonanych z litego drewna, które najpełniej zdobią sęki i przebarwienia występujące w naturalnym drewnie. Naśladowanie dziewiętnastowiecznych wnętrz pałacowych, ale z umiarem.

Realistyczne obrazy na ścianach i do tego cięte kwiaty. Klasyczne wnętrze nie musi być przepełnione przedmiotami. Powinno natomiast być wypełnione rzeczami z najwyższej półki – także starannie przez nas odnowione meble z drugiej ręki, którym podarujemy kolejne życie.

Fronty szafek ozdobione motywami roślinnymi świetnie dopełnią klasyczny styl. Do tego – ekskluzywne zestawy mebli tapicerowanych, wykończonych świetnej jakości skórą. Klasyka, także w tej współczesnej odsłonie, lubi luksus.

Designerska awangarda

Nowoczesny salon natomiast stawia na prostotę form i barw, pośród której umieścimy zaskakujący akcent. Idealnie w takiej przestrzeni zaprezentują się artystyczne stoliki designerskie. Taki pomysłowo zaprojektowany stolik w prosty sposób wyznaczy centrum salonu,  w którym wszystkie kolory i kształty zostały maksymalnie uproszczone.

Awangardowy salon upodabnia się nieco do współczesnej galerii sztuki, w której najważniejsza jest sama przestrzeń i kilka wyeksponowanych rzeczy. Taki efekt osiągniemy w postindustrialnym lofcie. Wysokie sufity i duże okna – to najlepsza dekoracja salonowa. Wprowadzenie światła.