Skromne wesele dla najbliższych – jak je zorganizować?

W Polsce nadal panuje moda na wystawne śluby i wesela z gośćmi liczonymi w setkach. Rośnie jednak liczba par, która nie chce organizować takiego przyjęcia i zapraszać tak dużej liczby osób. Zazwyczaj argumentem są przede wszystkim finanse – wystawne wesele wymaga zainwestowania olbrzymiej sumy pieniędzy. Zazwyczaj młode pary liczą na to, że wesele szybko się zwróci, jednak rzadko tak jest faktycznie. W związku z chęcią organizacji takiego przyjęcia często zaciągane są kredyty – rozsądniejsze pary są jednak zdania, że nie warto wchodzić w związek małżeński z długiem. Jakie są alternatywy?

Niewielkie wesele dla najbliższych

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się niewielkie przyjęcia wyłącznie dla najbliższych: rodziców, rodzeństwa, rodziców chrzestnych. CO ważne: również managerowie restauracji i hotelowych sal wiedzą o tym, że takie przyjęcia będą coraz częstsze, dlatego oferują specjalną ofertę dla swoich gości.

Młode pary szukają zazwyczaj miejsc eleganckich i położonych w pięknej okolicy – z pewnością jednym z takich miejsc blisko stolicy jest Hotel Lord. O organizacji wesel warto poczytać na ich stronie internetowej pod adresem hotellord.pl/organizacja-wesela-warszawa.

Warto także zwrócić uwagę na to, czy restauracja czy hotel posiada ogród, aby goście mogli rozprostować nogi, przespacerować się, zażyć nieco świeżego powietrza.

Przy niewielkim stole

Zazwyczaj dla tak niewielkich grup osób (do 20-stu) wynajmowane są niewielkie, kameralne sale, w których goście i para młoda mogą czuć się swobodnie. Do takiej Sali oddelegowana jest para kelnerów, którzy dbają o to, co znajduje się na stole. Podczas uzgadniania detali przyjęcia młoda para będzie mogła wybierać menu dla swoich gości z kilku możliwych zestawów. Dodatkowym urozmaiceniem może okazać się niewielkie słodki kącik, który z pewnością polubią dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *