Ślub i wesele poza Polską

Ilość ślubów zawieranych poza granicami polski przez Polaków rośnie z roku na rok. Wynika to nie tylko z wchodzenia w związki małżeńskie z cudzoziemcami, ale również z powodu szukania nietypowych miejsc, które z pewnością zostaną zapamiętane na długo. W związku ze zmianą przepisów cywilnych w roku 2015 młode pary mogą znacznie więcej. Gdzie najchętniej biorą one ślub?

Tradycyjnie: w kościele lub USC

Klasyczne śluby w urzędach stany cywilnego czy w kościołach są najczęściej wybieranymi – głównie przez wzgląd na tradycję czy poglądy religijne. Śluby takie różnią się od siebie rodzajem ceremonii oraz długością trwania uroczystości. W przypadku ślubów kościelnych konieczne jest również odbycie nauk przedmałżeńskich w parafii, które są obowiązkowe dla wszystkich przyszłych małżonków.

Nietuzinkowo: kopalnie, zamki, parki

Dzięki zmianom w prawie od 2015 roku możliwe jest zawieranie ślubów cywilnych poza USC. Aby mogło do tego dojść przyszli małżonkowie musze jednak złożyć konieczne dokumenty w USC i uiścić opłatę wysokości 1000 zł. Ceremonie takie mogą odbywać się w parkach, restauracjach, zabytkowych pałacach. Oczywiście wybrane miejsce musi mieć odpowiednio uroczysty charakter.

Egzotycznie: na rajskich wyspach

Egzotyczne śluby stają się coraz popularniejsze – możemy poczytać o nich na stronie romantyczne.com/slub-na-dominikanie. Odbywają się one na Dominikanie, Seszelach, Mauritiusie. Pary decydujące się na taki rodzaj ceremonii muszą dostarczyć niezbędne dokumenty do biura podróży – całą resztą zajmą się pracownicy touroperatora. Młode pary decydują się na taki ślub z kilku względów – przede wszystkim jest to ceremonia świecka, odprawiona w wyjątkowych warunkach przyrody. Drugim aspektem jest fakt, że taki ślub od razu mogą oni połączyć z wyjazdem poślubnym. Tropikalna wyspa sprzyja odpoczynkowi i relaksowaniu się.