Sporty zimowe

Zima wydaje się być idealnym czasem, żeby pobyć trochę więcej w domu, odpocząć na kanapie przy dobrym filmie, najlepiej z przekąskami w zasięgu ręki. Niestety, takie popularne podejście często skutkuje dużym spadkiem formy, przybraniem kilku nadprogramowych kilogramów czy innymi nieprzyjemnymi konsekwencjami. Jak się przed tym ustrzec? Najlepiej i najprzyjemniej zrobimy to, uprawiając sporty zimowe. Grudniowe, styczniowe i lutowe dni wcale nie muszą oznaczać biernego odpoczynku w domu. Zima daje nam dodatkowe możliwości do ruszania się, warto z nich skorzystać.

Narty

Popularną zimową rozrywką jest jazda na nartach. Wypady w piękne, ośnieżone góry sprzyjają lekcjom opanowania tej umiejętności. Na nartach uczą się jeździć już kilkuletnie dzieci, więc może być to świetna rozrywka dla całej rodziny.
Naukę powinniśmy zacząć od tak zwanej oślej łączki. Nie stawiajmy sobie od razu zbyt ambitnych celów. Na początku ważna jest umiejętność utrzymania równowagi i umiejętnego upadania. Prędkość i gracja podczas jazdy przyjdą później.
Niezwykle ważne jest dobre dobranie nart. Dla bezpieczeństwa i komfortu nie warto na nich zbytnio oszczędzać. Poszukać różnych modeli możemy na początku w internecie, wpisując w wyszukiwarkę na przykład „rossignol narty damskie”. Jeśli natomiast wypożyczamy narty i chcemy je naostrzyć, również powinniśmy uwzględnić przy tym poziom naszych umiejętności.
Na stoku najważniejsze jest jednak bezpieczeństwo – zarówno nasze, jak i i innych użytkowników. Należy zatem dostosować się do zasad panujących w danym miejscu oraz zawsze pamiętać o kasku na głowie – w razie upadku ochroni nas on przed licznymi urazami, a w niektórych przypadkach może nawet uratować życie.

Łyżwy

Do zjeżdżania na nartach potrzebujemy stoku, góry, a nie zawsze mamy czas lub środki potrzebne do tego, żeby zaplanować wyjazd na południe. Miejskim sportem zimowym jest jazda na łyżwach – właściwie w każdym mieście znajdziemy dzisiaj lodowisko. Często znajdują się przy nich również wypożyczalnie łyżew, nie musimy więc inwestować w swój własny sprzęt. Może być to również świetna rozrywka dla całej rodziny lub dla grupy przyjaciół. Zima nie jest zatem wymówką do tego, aby całkowicie przestać się ruszać. Sporty zimowe możemy uprawiać tylko w tym czasie, warto więc go nie przespać i rozpocząć swoją przygodę z nartami czy łyżwami. Przed podjęciem konkretnych kroków możemy zrobić reasearch w internecie, wpisując w wyszukiwarkę na przykład „rossignol narty damskie” czy „lodowisko warszawa”. Źródłem materiału jest strona: http://agasport.com.pl/narty-rossignol-unique-4-xelium-damskie-id-934

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *