Szlifierka kątowa do betonu – co warto wiedzieć?

W dzisiejszych czasach przyjęło się, że profesjonalna szlifierka kątowa przeznaczona jest wyłącznie do obrabiania elementów stalowych. Urządzenie tego typu doskonale nadaje się także do kompleksowej obróbki kamienia, gresu, betonu i glazury. Aby porządna szlifierka do betonu służyła nam sprawnie przez wiele długich lat użytkowania należy przestrzegać jednak kilka prostych zasad.

O czym należy pamiętać?

W pierwszej kolejności należy pamiętać o tym, że wszystkie maszyny do betonu są dobre, pod warunkiem, że zostaną odpowiednio dobrane do wykonywanej pracy. Kupując nowy sprzęt, warto dokładnie przemyśleć w jakich warunkach będzie on tak naprawdę pracować. Inne maszyny do betonu potrzebne będą na budowie przy dużym zapyleniu, a zupełnie inna szlifierka do betonu potrzebna będzie do prostych prac w garażu. Warto zastanowić się także nad tym, jak długo nasza szlifierka będzie pracowała bez przerwy.

Odpowiednie zasilanie

Obróbka betonu to bardzo czasochłonne i niesłychanie wyczerpujące zajęcie, dlatego też warto zainwestować w porządny sprzęt. Wybierając elektronarzędzia warto zwrócić szczególną uwagę na to, w jaki sposób są one zasilane. W dzisiejszych czasach mamy do dyspozycji dwie opcje, czyli popularne akumulatory i tradycyjną sieć. Jeżeli szlifierka do betonu użytkowana będzie sporadycznie to modele z akumulatorem nie mają racji bytu. Niestety przy bardzo długim okresie bezczynności większość akumulatorów ulega poważnym uszkodzeniom. Zakup nowych akumulatorów w wielu przypadkach przekracza wartość nowej maszyny do betonu. Tradycyjne zasilanie sieciowe jest zdecydowanie najbezpieczniejszym i najkorzystniejszym rozwiązaniem.

Silnik szlifierki

W dzisiejszych czasach warto rozglądać się przede wszystkim za sprzętem, który oparty jest na silnikach elektrycznych, takim sprzętem dysponuje firma http://wierceniebetonu.com/. Największe różnice jeżeli chodzi o same silniki leżą w izolacji wirników. W najtańszych modelach izolacją są jedynie zwykły bezbarwny lakier, który niestety przy bardzo intensywnym użytkowaniu szybko się ściera. Słaba izolacja jak łatwo się domyśleć może doprowadzić do zwarć w uzwojeniu wirnika i do poważnej awarii. Warto rozglądać się za takim sprzętem, gdzie do izolacji wykorzystana jest żywica. Izolacja tego typu daje bardzo wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz wilgoć, która może pojawiać się gdy szlifierka do betonu przechowywana jest w garażu lub piwnicy. Przy wyborze sprzętu warto kierować się także ergonomią. Warto wybrać sprzęt, który zapakowany jest w walizki, które ułatwiają przechowywanie i transport.