W jaki sposób ożywić stonowane wnętrze?

Wykończenie wnętrza w stonowanych kolorach jest dobrym rozwiązaniem – taka kolorystyka nie męczy nas aż tak bardzo jak mocne, intensywne kolory, ale też stanowi doskonałe tło dla wszystkiego, co później zostanie w pomieszczeniu umieszczone. Jeśli po jakimś czasie znudzi się nam dane wyposażenie wnętrza – możemy je dowolnie zmienić bez konieczności zmiany samego wykończenia, co jest naprawdę bardzo wygodne.

Rzeczy unikatowe we wnętrzu, które przyciągają wzrok

To przede wszystkim świetna możliwość dla osób, które lubią zmiany. Podstawową bazę dla takiego pomieszczenia mogą stanowić także meble, których mimo wszystko również nie wymienia się zbyt często. Odwiedzając sklep z meblami można zdecydować się na meble nowoczesne lub klasyczne, co mocno zdefiniuje nam to, jaki charakter będzie miało wnętrze. Sklep z meblami to także doskonałe miejsce do poszukiwania inspiracji. Jeśli jeszcze do końca nie wiemy, czego chcemy – tutaj z powodzeniem coś może nam przyjść do głowy. Mając już bazę pomieszczenia można się zastanowić w jaki sposób je ożywić, a można to zrobić chociażby poprzez designerskie meble, które jednak nie powinny występować w zbyt dużej ilości. Jeśli chcemy wprowadzić coś, co mocno rzuca się w oczy ze względu na swój projekt i formę – postarajmy się to odpowiednio wyeksponować. Zbyt duże nagromadzenie niespotykanych przedmiotów na niewielkiej przestrzeni może wyglądać po prostu dziwnie.

Szybkie metamorfozy pomieszczenia

W taki też sposób można szybko nadać wnętrzu nowego charakteru – wystarczą dwa – trzy naprawdę designerskie meble, które sprawią, że wnętrze zyska całkiem nową stylistykę. Wyposażenie wnętrza, dodatki, dekoracje, tekstylia – tym wszystkim możemy operować chcąc wprowadzić zmiany, a na pewno nie będzie się to wiązało z tak dużymi kosztami jak zmiana wszystkich mebli i malowanie ścian. W stonowanym wnętrzu możemy też umieścić jeden lub dwa naprawdę mocne akcenty kolorystyczne, na przykład w postaci intensywnie żółtego fotela lub też kolorowych poduszek. A może już w samym sklepie meblowym znajdziemy coś, co wyjątkowo przypadnie nam do gustu i stwierdzimy, że właśnie w taki sposób najlepiej będzie wystylizować wnętrze. Szybkie metamorfozy mieszkania sprawiają, że nie można się nudzić, a w dużych sklepach meblowych czy wnętrzarskich znajdziemy wiele możliwości wprowadzania niewielkich zmian z możliwością uzyskania maksymalnego efektu.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://idealdesign.pl/