W poszukiwaniu ciekawych aranżacji na sypialnię

Miejsce, w którym odpoczywamy i śpimy powinno być dopasowane od naszych indywidualnych potrzeb – nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Sypialnia musi posiadać wygodne łóżko oraz wyposażenie takie jak toaletka, szafa czy komody. Obecnie panuje duża moda na lite drewno. Czy ten materiał spełni nasze oczekiwania? Jakie meble drewniane wybrać, aby stworzyć niepowtarzalne wnętrze?

Drewno lite jako świetna alternatywa dla klasycznych desek meblowych

Zastosowanie drewna litego nie jest niczym nowym w stolarstwie. Wykorzystywane jest ono od wieków, dzisiaj jednak stolarze i projektanci starają się mu nadać nowoczesny wygląd. Projekty, które znajdziemy w sklepach topowych dostawców faktycznie przyciągną wzrok: meble są nowoczesne, stworzone z myślą o użytkowniku. Interesując się nowoczesnymi meblami do sypialni kupujemy nie tylko piękny design – to przede wszystkim gwarancja komfortu dla nas samych!

Lite drewno w Polsce pozyskiwane jest z takich gatunków drzew jak sosna, dąb czy buk. Początkowo konieczne jest selekcjonowanie drewna i odrzucanie bel ze skazami czy sękami. Kolejno drewno trafia do magazynów, gdzie jest poddawane procesom suszenia. To bardzo istotny etap, ponieważ zmniejsza ryzyko pojawienia się wilgoci czy pleśni w przyszłości.

Dopiero po wysuszeniu drewno trafia do pracowni stolarskich do pierwszych Obróbek. Producent może zaproponować nam dodatkowe zabezpieczenie drewna poprzez zastosowanie bejc czy lakierów.

W poszukiwaniu pięknych mebli drewnianych

Jakie meble drewniane cieszą się dzisiaj największym zainteresowaniem? Bez wątpienia są w tym gronie łóżka. Tworzone z dużą precyzją łączą w sobie nowoczesny design oraz wysoki komfort dla użytkownika. Łóżka posiadają obszerne komory, które możemy wykorzystać do przechowywania pościeli.