Wakacje w tropikach

Przedwiośnie to idealny czas na zaplanowanie tegorocznych wczasów – właśnie na przełomie lutego i marca w biurach podróży pojawiają się najlepsze oferty do krajów takich jak Chorwacja, Włochy, Bułgaria, Grecja. Kuszą niskie ceny. Warto również zwrócić uwagę na oferty związane z egzotycznymi kierunkami – są one znacznie tańsze niż kilka lat temu, przez co znacznie dostępniejsze.

Egzotyka w zasięgu ręki

Wycieczki egzotyczne do takich krajów jak Dominikana, Seszele, Mauritius jeszcze kilka lat temu były poza zasięgiem cenowym wielu Polaków. Obecnie ceny są znacznie niższe – wszystko przez konieczność znalezienia alternatywy dla popularnych dotychczas kierunków jak Turcja czy Egipt. Ze względu na liczne zamachy terrorystyczne w enklawach turystycznych w tych miejscach wiele osób zadecydowało o rezygnacji z wykupionych wycieczek, nawet kosztem zaliczek. Touroperatorzy szybko musieli znaleźć alternatywę – egzotyczne wczasy o niższych cenach okazały się strzałem w dziesiątkę!

Co wchodzi w cenę wyjazdu egzotycznego?

W cenie wyjazdu znajdują się przede wszystkim bilety lotnicze oraz transfery z i na lotnisko. Wszyscy turyści udający się na taki wyjazd mogą również liczyć na ubezpieczenie turystyczne oraz opiekę pilota czy przewodnika. Jest on również pośrednikiem pomiędzy nimi a dyrekcją hotelu, w którym grupa się zatrzymuje. W cenie wyjazdu znajduje się oczywiście zakwaterowanie w wybranym hotelu, wyżywienie oraz możliwość korzystania z hotelowych udogodnień (Internet, baseny, bary z lokalnymi napojami). Jakie atrakcje czekają na turystów? Atrakcje turystyczne na Dominikanie to przede wszystkim parki narodowe oraz możliwość aktywnego spędzania czasu podczas uprawiania sportów wodnych. W przypadku Kuby to przede wszystkim zwiedzanie zabytkowej Hawany. Wybierając się na Mauritius warto pomyśleć o rejsach na sąsiednie wyspy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *