Wygodne krzesła w kuchni i w jadalni

Czerpiąc inspiracje z licznych katalogów wnętrzarskich oraz stron internetowych poświęconych dekoratorstwu marzymy o tym, aby w naszych kuchniach czy jadalniach zagościły eleganckie stoły, przy których posiłki spożywać będzie cała rodzina. Rzadko kiedy jednak myślimy o funkcjonalności czy rozmiarach takich stołów. Finalnie często okazuje się, że musimy obejść się smakiem, gdyż są one po prostu zbyt duże. Warto jednak zwrócić uwagę na inne rozwiązania, które pozwolą nam cieszyć się wspólnym śniadaniem.

Niewielkie stoliczki dla dwojga

Jednym z najczęściej stosowanych rozwiązań, ze względów finansowych i objętościowych, są niewielkie stoliki dla dwóch osób. Są one dostępne w niezwykle szerokiej palecie kolorystycznej, przez co dopasowanie konkretnego stolika do naszej kuchni nie powinno stanowić problemu.

Stoliki takie tworzone są z lekkiego szkieletu aluminiowego, blat stanowi płyta meblowa laminowana. Laminaty dobierane są w taki sposób, aby płyta była odpowiednio zabezpieczona przed zabrudzeniami, wnikaniem wilgoci. Ważne jest także to, aby taka powierzchnia była łatwa w utrzymaniu czystości.

Niewielkie stoliczki dla dwojga świetnie sprawdzą się w małych kuchniach w mieszkaniach typu kawalerka.

Blat roboczy i hokery

Alternatywą a jednocześnie nietuzinkowym rozwiązaniem jest zastosowanie w kuchni długiego blatu roboczego, na którym możemy nie tylko przygotowywać posiłki, ale również jeść. Takie blaty stają się coraz częstszym wyborem w polskich kuchniach, bez względu na ilość miejsca. Blaty tworzone są z odpowiednio preparowanego, litego drewna, o odpowiedniej grubości. Takie blaty nawiązywać mają do natury, dlatego powierzchnię blatu tylko się wygładza, rzadko kiedy lakieruje. Do takiego balu konieczne są hokery. W przypadku hokerów do kuchni są one dostępne w wersji z podłokietnikami oraz podpórką dla stóp.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *