Biel – śliczna i symboliczna

Biały kolor przenika do każdego wręcz zakamarka naszej przestrzeni. Wydaje się, że z roku na rok jest coraz bardziej modny i coraz chętniej wykorzystywany jako podstawa dla aranżacji wnętrzarskich czy modowych. Umiłowanie bieli nie jest niczym nowym, bo ten kolor zawsze był wyróżniany w kulturze zachodnioeuropejskiej. Jako barwa czystości, niewinności, doskonałości. Dzisiaj ta symbolika wydaje się mniej ważna. Biel pociąga nas głównie jako element plastyczny.

Biel to rozświetlenie

Moc białego koloru niewątpliwie doceniają wszyscy malarze, z impresjonistami na czele. To oni bardzo chętnie stosowali delikatne dotknięcia pędzla, które pozostawiały białe ślady. Powstawały w ten sposób cudne impresje, kompozycja bieli i światła. Biel odgrywała też istotną rolę w twórczości abstrakcjonistów. Nic dziwnego, przecież to barwa, od której wszystko się zaczyna. Taka, do której można też wszystko zredukować. Tę abstrakcyjną zasadę wykorzystują obecnie twórcy mebli, na przykład minimalistycznych meblościanek, które (podobnie jak wiele innych przedmiotów inspirowanych sztuką) odkryjemy na  gama-sklep.com.pl.

Biel to natura

Białe meble zdobywają nasze wnętrza. Kuchenne, sypialniane i salonowe. Coraz częściej też wybieramy białe meble do pokoju młodzieżowego czy dziecięcego. Ten kolor naprawdę uwodzi. Chociażby poprzez przywołanie naturalności w jej najczystszej postaci. Szczególnie atrakcyjnie prezentuje się połączenie bieli z drewnem, co wykorzystuje styl skandynawski lub prowansalski. Białe meble tego typu to propozycja uniwersalna, którą można interpretować bardzo elegancko, romantycznie lub rustykalnie.

Biel to elegancja

Jeśli białą barwę połączymy z wyszukaną formą, wówczas uzyskamy niezwykle eleganckie przedmioty. Świadczą o tym na przykład skórzane meble tapicerowane w białym kolorze. Rzeczy tego typu zawsze kojarzyć się będą z wyżynami elegancji.