Czy każdy producent domów szkieletowych zaproponuje nam to samo?

Domy szkieletowe drewniane to hit ostatnich lat w polskim budownictwie – nie są to domy drogie, ich budowa nie trwa latami. Coraz więcej osób interesuje się nimi także ze względu na to, że budowane są w technologii pasywnej. Co to oznacza dla naszej kieszeni?

Dom na miarę Twoich możliwości – mówi producent domów szkieletowych

Firm oferujących budowę domu szkieletowego przybywa z roku na rok – to najlepszy dowód na rosnące zainteresowanie klientów. Zanim jednak wybierzemy konkretnego wykonawcę powinniśmy poznać dokładniej specyfikę domów szkieletowych. Są one tworzone w przeważającej części z drewna – oznacza to, że konstrukcja będzie lekka, a samą budowę możemy rozpocząć praktycznie w każdym momencie w roku. Jedynym elementem murowanym takiego domu są jego fundamenty. Producent domów szkieletowych zapewni nam również wiele interesujących projektów domów – wśród nich znajdziemy domy piętrowe oraz domy parterowe z możliwością zabudowania poddasza. Projekty domów tworzone są tak, aby spełniać oczekiwania jak największej ilości zainteresowanych. Celem projektantów było stworzenie funkcjonalnej przestrzeni pełnej naturalnego światła. Każdy projekt zakłada także współistnienie garażu lub przynajmniej podjazdu dla samochodu. Interesujące projekty znajdziemy na stronie mawit.com.pl.

Ile trwa i kosztuje budowa domu szkieletowego?

Czas budowy uzależniony jest od tego w jakim stanie ma być on oddany. W przypadku domów w stanie surowym zamkniętym czas budowy to 2-4 miesiące. Domy w stanie deweloperskim oddaje się po upływie 4-8 miesięcy. Warto także pamiętać, że topowi producenci zaoferują nam także profesjonalne wykończenie wnętrza, w tym instalację schodów. Koszty budowy domu drewnianego są niższe od budowy domu murowanego o takiej samej kubaturze o ok. 35%.