Czy warto inwestować w domy drewniane pod klucz?

Coraz częściej możemy spotkać się z opinią, iż domy drewniane pod klucz są bardzo dobrą inwestycją, ze względu na dynamikę rozwoju rynku nieruchomości, jak również większa dostępnością kredytów hipotecznych.

Dla kogo opłacalne są domy drewniane pod klucz?

Jeżeli podobają Wam się domy drewniane pod klucz i bylibyście zainteresowani zakupem, warto podjąć kroki, by stać się właścicielem takiego obiektu. Niemalże na terenie każdego miasta realizowane są inwestycje w tym zakresie. Sporą zaletą domów drewnianych pod klucz bez wątpienia jest szybki czas wykonania. Wynika to z faktu, iż domy takie wykonywane są z gotowych modułów, czas budowy udaje się ograniczyć do kilku tygodni a nie miesięcy czy też lat.

Domy takie są również tańsze w budowie, zaoszczędzone w ten sposób środki można przeznaczyć na wyposażenie wnętrza.

Jak budowane są domy drewniane pod klucz?

Domy drewniane pod klucz przygotowywane są z odpowiednio przygotowanych elementów, które na placu budowy są ze sobą łączone i dołącza się do nich inne elementy konstrukcyjne. Rozwiązanie to pozwala na budowanie domów w niemalże każdych warunkach. Jedynym warunkiem jest wykonanie tzw. prac mokrych przy w miarę korzystnych warunkach atmosferycznych. Prace mokre polegają głównie na wylaniu fundamentów, potem reszta prac może przebiegać niezależnie od pogody. Oszczędności finansowe są generowane nie tylko ze względu na wynagrodzenie dla pracowników budowlanych, lecz także korzystanie z gotowych materiałów, które dzięki pewnym procesom optymalizacyjnym mogą być korzystniejsze cenowo niż rozwiązania związane z klasyczną budową.