Domy pasywne

Ekologia w dzisiejszych czasach wiąże się ze stylem życia i z wyborami, które podejmujemy każdego dnia. Dotyczy to również tego, jak mieszkamy. Popularne domy pasywne stają się odpowiedzią na zwiększenie komfortu życia przy równoczesnym obniżeniu kosztów i zachowaniem proekologicznym.

Dlaczego warto?

Decydując się na dom pasywny, wybieramy doskonałe warunki mieszkaniowe przez cały rok, bez względu na pogodę. Warto zainteresować się m.in. oknami pasywnymi cechującymi się doskonałą termoizolacyjnością. Na energooszczędność budynku wpływają zastosowane do budowy materiały z drewnem na czele oraz sama technologia budowy.

Zaoszczędzimy na energii i tym samy na rachunkach. W dodatku, wszystkie te działania będą przyjazne środowisku. W kwestii pasywnych okien konkretnych rozwiązań należy poszukiwać tutaj: okna-internorm.pl.

Ekologiczne oszczędzanie

Zastosowanie technologii domów pasywnych pozwala zaoszczędzić nawet do 90%. Łatwo sobie wyobrazić, jak takie pieniądze mogą zmienić na lepsze domowy budżet. Postępujemy ekologicznie, bo nie emitujemy nadmiernej ilości dwutlenku węgla. Żyjemy zdrowo w dobrze wywietrzonych pomieszczeniach. Lepiej nam się myśli i odpoczywa.

Dobre samopoczucie zimą i latem

W domach pasywnych nie tylko żyje się oszczędnie, ale też przyjemnie. Dobra izolacyjność likwiduje problem z przegrzewaniem lub niedogrzaniem. Wreszcie mamy w pomieszczeniach temperaturę najlepszą dla zdrowia i świetnej formy. Wywietrznik wbudowany w ościeżnicę to jedno z rozwiązań wpływających dodatkowo na komfort mieszkania.

Elementy tworzące pasywną całość

Pasywne okna i drzwi, rekuperatory, ocieplenie ścian (na przykład wełną mineralną) – to elementy podnoszące pasywność domu i wpływające na jakość życia. Z takich części złożyć się udaje całość ekonomiczną i ekologiczną, czyli dom, w którym mieszka się lekko i przyjemnie.