Drewniane domy – dom idealny dla każdego!

Pierwsze domy drewniane całoroczne powstawały w Polsce jeszcze w latach 90. Ubiegłego wieku, jednak zmiany, jakie zaszły w ich technologii są olbrzymie. Dawniej w Polsce brak było specjalistycznych firm, znających metody budowy takich domów. Dzisiaj bez trudu znajdziemy kilkanaście topowych firm, które zaoferują nam stworzenie takiego domu niewysokim kosztem.

Innowacje i technologie

Co obecnie oferują nam producenci domów drewnianych? Domy tego typu to olbrzymia oszczędność – dzięki świetnym możliwościom termoizolacyjnym bardzo szybko przekonamy się, jak wiele pieniędzy zostaje w naszym portfelu. O innych innowacjach warto przeczytać na stronie mawit.com.pl/aktualnosci/tanie-domy-drewniane. Co warto wiedzieć o domach drewnianych?

Dlaczego to się opłaca?

Budowa domu drewnianego całorocznego jest znacznie bardziej opłacalna niż stawianie klasycznego, murowanego domu. Z czego wynika ta różnica? Oszczędzamy przede wszystkim pieniądze – szacuje się, że budowa takiego domu jest o 30-40% tańsza niż klasyczne budownictwo. Wynika to przede wszystkim z faktu, że jedynie fundamenty są murowane. Szkielet domu tworzony jest z belek drewnianych, nie ma konieczności wykorzystywania wielu materiałów budowlanych wykorzystywanych w domach murowanych. Zastosowanie drewna w tak dużym stopniu umożliwia także rozpoczęcie budowy w dowolnym momencie roku – to znacznie ułatwia planowanie budowy. Niezwykle ważny jest także czas inwestycji. W przypadku domów murowanych wynosi on od 2 do 4 lat. To spory odcinek czasu. Dla wielu młodych par czas jest niezwykle istotny, dlatego decydują się na technologię drewnianą. Topowe firmy są w stanie stworzyć dla nas dom w czasie 2-4 miesięcy, w zależności od tego, czy dom ma być oddany w stanie deweloperskim czy też „pod klucz”.