Drzwi do domu – jakie wybrać?

Drzwi wejściowe to wizytówka domu powinny być solidne, ciepłe i estetyczne. Jakie drzwi zewnętrzne wybrać i na co zwracać uwagę podczas takich zakupów? Czy warto stawiać na modele z PCV, drewniane czy lepiej zainwestować w nowoczesne drzwi wejściowe aluminiowe?

Drzwi drewniane

Obecnie największą popularnością cieszą się drzwi wykonane z drewna oraz z tworzyw sztucznych. One nie są drogie, mają dość dobre parametry termoizolacyjne oraz akustyczne. Drzwi drewniane są ponadczasowe, bardzo ciepłe, po latach użytkowania można po prostu poddać je renowacji i będą wyglądać, jak nowe. Chociaż drzwi drewniane wybierane są głównie przez właścicieli domów utrzymanych w tradycyjnym stylu, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zdecydować się na takie rozwiązanie w przypadku nowoczesnego domu – drewno sprawdzi się zawsze i wszędzie.

A może drzwi wejściowe aluminiowe?

Choć do niedawna drzwi wykonane z aluminium były wykorzystywane głównie w budynkach użyteczności publicznej, coraz częściej sięgają po nie właściciele prywatnych nieruchomości. Dlaczego? Drzwi wejściowe aluminiowe są niezwykle eleganckie, lekkie, ale jednocześnie ciepłe, mają doskonałe właściwości termoizolacyjne, tłumią hałasy. Najważniejszą ich zaletą jest trwałość, decydując się na zamontowanie takich drzwi w domu zyskujemy większe bezpieczeństwo, bo bardzo trudno je sforsować. Oczywiście trzeba też wspomnieć o wadach, niestety takie drzwi są podatne na zarysowania i wgniecenia, oczywiście to nie ma wpływu na ich solidność.

Jakie drzwi do domu wybrać? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, w tym wypadku dużo zależy od naszych indywidualnych upodobań, budżetu itp. Drzwi drewniane to dobre rozwiązanie, ponieważ można poddać je renowacji, poza tym dobrze trzymają ciepło. Drzwi zewnętrzne aluminiowe również mają dobre parametry termoizolacyjne, jednak trzeba zwrócić uwagę na to, że będą dużo droższe.

Wybierając drzwi do domu, warto zwrócić uwagę na ich jakość, materiał wykonania, szczelność, poziom tłumienia hałasów oraz co jest bardzo istotne antywłamaniowość. W końcu to nie tylko wizytówka naszego domu, drzwi mają chronić nas i naszą rodzinę przed nieproszonymi gośćmi, więc muszą być wytrzymałe, solidne.