Estetycznie i funkcjonalnie, czyli jak urządzić przedpokój?

Jak urządzić przedpokój? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Przedpokój to jedno z najbardziej reprezentatywnych miejsc, dlatego jego zaaranżowanie powinno być bardzo starannie przemyślane. 

Jak urządzić przedpokój – kolory?

Przede wszystkim kolory. Jak urządzić przedpokój, który jest mały? Stawiajmy na jasne kolory. Przede wszystkim biel i jej różne odcienie optycznie będą wpływały na powiększenie całego pomieszczenia. Jeżeli jednak nie lubimy tego koloru, to wybierajmy ciepłe odcienie żółci, zieleni pomieszanej z bielą, pastelowe błękity, a nawet róże, które wpłyną również na ocieplenie całego przedpokoju. Jaskrawe odcienie w takim przypadku lepiej sobie odpuścić. Jasne kolory mogą nie tylko występować na ścianach, ale także na meblach, jak również na drzwiach do innych pomieszczeń.

Funkcjonalna podłoga

Jak urządzić przedpokój z dobrą i solidną podłogą? Trzeba przyznać, że wiele osób stawia w tym momencie na płytki ceramiczne wykazujące się dużą solidnością oraz odpornością na działanie czynników zewnętrznych. Do tego ich czyszczenie jest szybsze. Nie można jednak zapominać również o panelach lub parkiecie dostępnym w różnych opcjach kolorystycznych. W takim miejscu świetnie spisuje się matowy gres w jasnym kolorze, który nie brudzi się tak szybko w przeciwieństwie do płytek ceramicznych – błyszczących. Do wyboru na podłogę w przedpokoju mamy również naturalny kamień oraz beton, który należy do bardzo solidnych materiałów budowlanych świetnie sprawdzających się na podłodze w przedpokoju.