Gdzie wybrać się na masaż klasyczny?

Masaże stają się coraz bardziej popularną formą terapii bólu mięśni i kręgosłupa oraz niwelowania stresu. Stosuje się je ponadto w ramach wyszczuplenia ciała i zmniejszenia cellulitu. W czasie takich zabiegów stosuje się techniki masażu klasycznego, czyli głaskanie, rozcieranie, ugniatanie czy oklepywanie.

Jak otrzymać skierowanie?

Wydawać by się mogło, że masaż klasyczny to nic trudnego i że może wykonać go osobie cierpiącej ktoś bliski. Przecież wymienione wyżej techniki nie wymagają specjalnych umiejętności. Trzeba jednak zaznaczyć, że bez znajomości budowy ludzkiego ciała można sobie tylko zaszkodzić, więc dlatego trzeba się oddać w ręce specjalisty, który masaż klasyczny zna doskonale w teorii, jak i praktyce.

O skierowanie można poprosić lekarza rodzinnego czy ortopedę, jeżeli tylko istnieją wskazania takie jak dyskopatia, bóle, zwyrodnienia czy urazy. Czasami również otrzymamy skierowanie jeżeli towarzyszą nam bóle napięciowe.

Prywatna praktyka fizjoterapeutyczna

Coraz więcej osób korzysta również prywatnych gabinetów masażu, ponieważ na rehabilitację na NFZ trzeba niestety czekać bardzo długo. Nie zawsze także lekarz chce wysłać na nią pacjentów, jeżeli jego zdaniem nie ma wystarczających wskazań. Wtedy trzeba szukać specjalisty na własną rękę, co może być trudne przy tak dużej konkurencji na rynku.

Na pewno należy od razu odrzucić każdego masażystę, który nie ma kwalifikacji potwierdzonych certyfikatami i dyplomami ukończenia szkoły czy kursu. Na szczęście pacjenci mają do wyboru wielu wykwalifikowanych specjalistów. Nie można wybierać masażysty tylko na podstawie ceny zabiegu. Warto także sprawdzić jego reputację i opinie o wykonywanym przez niego masażu.

Jak sprawdzić opinie o specjaliście?

Obecnie praktycznie każdy profesjonalista wykonujący masaż klasyczny ma własną stronę www. Można tam często znaleźć nie tylko referencje, ale także zeskanowane dokumenty poświadczające wykształcenie i odbytą praktykę. Jeśli zaś dana osoba nie ma strony www, to można spróbować poszukać o niej opinii w sieci, po prostu wpisując imię i nazwisko w wyszukiwarkę.

Dobrego terapeutę można także znaleźć korzystając z metody rekomendacji i to chyba najbardziej godne zaufania źródło. Chodzi o to, by zapytać znajomych którzy korzystali z zabiegu, jakim jest masaż klasyczny, by polecili pacjentowi swojego specjalistę. W ten sposób na pewno dowiemy się również, do kogo lepiej się nie udawać.

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na medicaspa.pl