Golfistka w akcji – wybierz odpowiedni sprzęt

Golf to wspaniały sport, który wymaga ogromnego skupienia, cierpliwości i nieco umiejętności taktyczno-matematycznych. By osiągnąć upragniony dołek, czasem trzeba posłużyć się wyobraźnią przestrzenną, ale samo to może nie wystarczyć. Zauważmy, jak golfiści podczas gry wykonują wiele ruchów przymierzając się do uderzenia piłki, jak zmieniają kije, nieznacznie zmieniają ustawienie ciała – wszystko po to, by wykonać ten jeden, jak najbardziej precyzyjny ruch.

Zestaw kijów golfowych

Zarówno męskie jak i damskie kije golfowe mają różną numerację. Golfiści wybierając się na pole golfowe zabierają ze sobą nie tyle jeden ulubiony kij, co całą ich torbę. Znajdziemy tam wedge, irony, woody i inne rodzaje kijów, z których dodatkowo każdy ma inną numerację. Każdy rodzaj kija służy do nieco innej nawierzchni oraz wykonania innego rodzaju uderzenia. Damskie kije golfowe, podobnie jak męskie, mają różną numerację. Niższe numery kijów służą do bardziej płaskich uderzeń na dużej odległości, zaś wyższe – do wysokich, krótkich podbić. To, jakie sukcesy będziemy osiągać na polu golfowym, zależy zatem nie od farta, nie od łutu szczęścia, ani od przypadku, ale od tego, jak dopasujemy odpowiedni kij do wyzwania, które na nas czeka.

Fascynujący sport dla kobiet

Golf jest sportem, który nie wymaga żelaznej kondycji fizycznej. Kojarzy nam się on ze starszymi nobliwymi biznesmenami, którzy w niedziele odpoczywają całą ekipą znajomych grając w golfach i przy okazji omawiając biznesowe strategie. Rzeczywiście, golf ma taki właśnie urok – nie męczy fizycznie, nie wymaga lat przygotowywań, by zacząć w nim osiągać sukcesy, ale rywalizacja między zawodnikami jest w nim taka sama, jak w każdym innym sporcie! Kupując porządni damski kij golfowy kobieta może pójść na partyjkę golfa ze swoim mężem i sprawdzić, dlaczego do tej pory przepadał on na całe niedzielne popołudnia i nie można było się do niego dodzwonić.

Golf – czy istnieje wersja kobieca?

W golfie nie ma innych zasad gry dla kobiet i mężczyzn, istnieją jedynie inne rodzaje kijów, których budowa podyktowana jest fizjonomią gracza. Każdy gracz powinien wybrać sobie własny zestaw kijów golfowych, który będzie odpowiednio długi w stosunku do długości jego ramion, odpowiednio ciężki, ale też nie za ciężki. W tym przypadku producenci kijów golfowych mają bardzo dobre produkty dla kobiet – kije nieco lżejsze i przyjemniejsze w obsłudze dla wiotkiej niewiasty, lecz bynajmniej wcale nie sprawiające, że piłeczka sama wpada do dołka – to wymaga praktyki.

Zapraszam po więcej informacji na stronę https://golfteam.pl/125-damskie – damskie kije golfowe.