Innowacyjne tarasole w przestrzeni wypoczynkowej

Czy wiesz, czym są nowoczesne tarasole? To konstrukcje, które pozwalają na skuteczna ochronę przed słońcem podczas przesiadywania na tarasie. Czy tarasola sprawdzi się w naszej przestrzeni wypoczynkowej? Warto się o tym przekonać!

Funkcjonalne zadaszenie dla miłośników komfortu

Tarasole to doskonała alternatywa dla klasycznych parasoli ogrodowych. W przeciwieństwie do parasol tarasola jest w stanie zadaszyć cały obszar tarasu, a nie tylko jego skrawek. Zaletą tej konstrukcji jest również fakt, że na minimalnej ilości podpór możemy zadaszyć bardzo duży obszar.

Tarasole projektowane są w taki sposób, aby mogły być one wpisane w już zaaranżowane tarasy – szeroka paleta kolorów sprawia, że klient może dobrać barwę konstrukcji do swoich potrzeb. Istnieje możliwość wyboru barwy drewnopodobnej! Wewnątrz konstrukcji umieszczono system odprowadzania wody – pełni on ważną rolę podczas opadów deszczu. Sama konstrukcja stworzona jest z aluminium malowanego proszkowo – materiał ten jest wysoce odporny na działanie wilgoci i pojawianie się ognisk rdzy.

Dach tarasoli, który chroni przed słońcem i deszczem

Na uwagę zasługują dachy tarasoli – są one tworzone z różnorodnych materiałów, ale wszystkie łączy wysoka odporność na wilgoć, promieniowanie UV, wnikanie kurzu. Do najchętniej wybieranych modeli na stronie tarasola.pl zalicza się tarasolę z dachem z ruchomych lameli. Lamele mogą obracać się o 135 stopni wokół własnej osi, przez co użytkownik sam decyduje ile światła słonecznego ma wpadać pod tarasolę. Lamele w pozycji zamkniętej sprawiają, ze dach staje się całkowicie wodoodporny. Drugi rodzaj dachu to dach wykonany z tkaniny poliestrowej pokrytej warstwą poliuretanu. Takie połączenie sprawia, że tkanina jest całkowicie odporna na działanie wilgoci, wnikanie kurzu, płowienie.