Jak sprawić, aby nasz dom stał się bardziej ekologiczny? Proste podpowiedzi dla każdego!

Ekologia stała się tematem ważnym, ale i modnym – każdego dnia w telewizji czy w radiu poruszane są zagadnienia związane z ochroną środowiska, koniecznością oszczędzania wody, możliwościami jakie dają alternatywne źródła energii. Jak zadbać o ekologię w obrębie własnego domu czy mieszkania? Dzisiaj metod jest naprawdę wiele, a nasze działania przyczynią się do tego, abyśmy żyli w czystszym środowisku.

Plastik – przydatny, ale i trujący

Plastik to zmora naszych czasów – do niedawna to uniwersalne tworzywo było wykorzystywane praktycznie od wszystkiego i w każdej branży przemysłowej. Dzisiaj nie wiemy, jak poradzić sobie z jego nadmiarem. Na szczęście plastik podlega recyklingowi, co znacząco wpłynęło na jego utylizację. Niestety, dalej jego nadmiar stanowi poważne zagrożenie dla środowiska naturalnego oraz zwierząt. W naszych domach największym problemem, z którego często nie zdajemy sobie sprawy, to plastikowe reklamówki. Przynosimy je ze sklepów, kolejno wyrzucamy lub składamy w jednym z miejscu z nadzieją, że w przyszłości je wykorzystamy i że warto je mieć pod ręką. W przypadku torebek reklamowych musimy jednak pamiętać, że pozostawione w parku czy w lesie nie tylko zatruwają środowisko, ale i mogą przyczyniać się do rozprzestrzeniania pożarów. Zamiast nich w naszych domach powinniśmy stosować torby papierowe, które wystarczy po zniszczeniu wrzucić do odpowiedniego kontenera na makulaturę. Papierowe torebki prezentowe i reklamowe zaproponuje nam marka induplo.pl.

Oszczędzaj energię i wodę!

Dbając o środowisko naturalne warto także pomyśleć o tym, jakie urządzenia w domu pomogą nam na zmniejszenie rachunków. Jednym z nich są bez wątpienia kolektory słoneczne, instalowane na dachach domu. Dzięki nim możliwe jest nagrzewanie wody dzięki energii słonecznej.