Jakie okna PCV powinno się kupować?

W dawnych czasach zwracało się uwagę tylko i wyłącznie uwagę na funkcje, jakie pełniły okna PCV. Obecnie te same parametry technicznie są równie ważne. Jednak pod uwagę bierze się również ich kolorystykę, aby wszystko pięknie harmonizowało się z architekturą budynku.

Okna PCV i paleta RAL

Paleta RAL daje nam obecnie możliwość dobrania kolorystyki okiennej do naszych potrzeb. Kiedyś okna PCV były dostępne w jednym kolorze i nie można było wybrać czegoś innego – białym. Obecnie można zdecydować się na dowolny kolor, który będzie zbliżony do naszych upodobań. Ma to swoje wady i zalety. Zaletą jest fakt, że nawet nie posiadając okien drewnianych, można mieć okna w kolorze naturalnego drewna ciemnego lub jasnego. Z daleka nikt nie będzie w stanie określić, czy są to okna plastikowe, czy jednak drewniane. Wadą jest jednak fakt, że mnogość kolorów sprawia, iż ludzie czasem stawiają na zbytnią przesadność tworząc brzydki efekt wizualny swojego budynku.

Forma i kształt 

O ile ważny jest kolor, tak również forma i kształt okien w dużej mierze wpływa na nasz dzisiejszy wybór. Można postawić na piękne i bardzo wyraźne geometryczne kształty, które będą idealnie skomponowane ze spokojnymi, ciepłymi kolorami. Te proste kształty idealnie komponują się z minimalizmem tak modnym w ostatnich czasach. Zaokrąglone profile oraz krawędzie dedykowane są osobom ceniącym powrót do tradycji, którzy również lubią zaznaczyć za pomocą delikatny i elegancki charakter swojego budynku. Takie okna PCV idealnie prezentują się w historycznych budynkach.