Jakie wybrać systemy drzwi przesuwanych w szafach do zabudowy

Systemy drzwi przesuwanych w szafach do zabudowy mogą być nie tylko aluminiowe, ale również stalowe. Obecnie większym zainteresowaniem cieszą się systemy aluminiowe, które umożliwiaj wykonanie popularnych drzwi przejściowych. Spowodowane jest to oczywiście tym, że poszczególne elementy są jednakowe z każdej strony. W systemie tym można wykonać drzwi skośne, dlatego też jest to najlepszy wybór dla osób, które chcą wykonać szafy wnękowa Warszawa przy zabudowaniu poddaszy.

O czym należy pamiętać

Drzwi przesuwane powinny być idealnie dostosowane do wypełnień ram. W dzisiejszych czasach najpopularniejszym wypełnieniem jest oczywiście płyta laminowana i wiórowa. Wielu producentów oferuje także szyby, lustra, żaluzje i specjalne płyty drewnopodobne. Warto wspomnieć także i o tym, że na płyty wiórowe można nakładać maty rattanowe, oryginalne tapety albo specjalne folie i maty dekoracyjne. Dużą zaletą tego rozwiązania jest to, że można bardzo szybko zmienić wygląd szafy wnękowej Warszawa bez żadnych większych wydatków.

Prowadnice i ramy

Jeżeli chodzi o prowadnice i ramy to mogą być one aluminiowe, stalowe, foliowane, lakierowane i pokryte specjalną okleiną drewnopodobną. Olbrzymią zaletą prowadnic i ram jest to, że dostępne są one w wielu kolorach, dzięki czemu można idealne dopasować je do danego wnętrza. Większość firm oferuje prowadnice głównie w kolorze białym, czarnym i brązowym, które bez żadnego większego problemu można zamontować do podłogi, sufitu, cokołu i wieńca szafy.

Mechanizm jezdny

Oryginalne szafy wnękowe Warszawa powinny posiadać także porządny mechanizm jezdny, który wbrew pozorom odgrywa bardzo ważną rolę. Mechanizmy jezdne to nie tylko łożyska toczne i rolki, ale również szczotki, które powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów. Najważniejszą rolę pełnią wózki dolne, które zabezpieczają przed wypadnięciem z szyn.

Dlaczego warto postawić na szafy wnękowe?

Nowoczesne szafy wnękowe Warszawa można wykorzystać nawet w bardzo trudno dostępnych wnękach i co najważniejsze można je idealnie zaprojektować według swoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Bez żadnego większego problemu można zaplanować miejsce na krawaty, koszule, bielizną albo spodnie. W dzisiejszych czasach bardzo wielu producentów oferuje nowoczesne rozwiązania techniczne, które znacząco ułatwiają korzystanie z szaf. Mowa tutaj między innymi o wysuwanych i obrotowych koszach albo o wymodelowanych wieszakach, które w ostatnim czasie cieszą się naprawdę bardzo dużym zainteresowaniem.

Więcej informacji znajdziesz na stronie szafy wnękowe warszawa