Kawiarnia i motywy kawowe

Kawiarnia nie może być miejscem, gdzie wyłącznie pije się dobrą kawę i je pyszne lody. To naprawdę nie wystarczy. Do kawiarni przychodzimy nie tylko po to, żeby wypić energetyzującą kawę i zjeść lekkie desery. To miejsce, w którym chcemy pobyć odrobinę dłużej. W miłym towarzystwie, żeby porozmawiać o różnych sprawach, najlepiej tych dobrych i przyjemnych. W kawiarni też lubimy pobyć sami ze sobą, poczytać dobrą książkę albo odpisać na maile do znajomych – po prostu przez chwilę się oderwać od obowiązków i złapać oddech.

Stwórzmy przyjemny zakątek

Kawa najwyższej jakości oraz domowe ciastka i ciasteczka to oczywiście podstawa dobrej kawiarni. Liczy się jednak także atmosfera. Stworzy ją na pewno odpowiednio dobrana muzyka. Może tez żywe kwiaty, których zapach połączy się delikatnie z cudownym aromatem świeżo zmielonej kawy. To zadziała na zmysły naszych gości.

Kawę nie tylko się smakuje

Przecież kawa to nie tylko smak, ale także zapach. To on niczym magnez przyciągnie gości. Kawa może wystąpić także w swojej wizualnej odsłonie, na przykład w postaci ekspozycji na witrynie albo jako obraz czy grafika zawieszona na ścianie. Całe wnętrze możemy urządzić na kawowo. Posłużymy się w tym celu różnymi odcieniami brązów, które pokryją ściany kawiarni. Do tego meble w podobnym kolorze, które stworzą wrażenie spójności, ale nie ujednolicenia.

Brązowe meble do kawiarnianego ogródka

Na zewnątrz, w letnim ogródku czy na tarasie, można także utrzymać ten kawowy styl i postawić tam brązowe meble technorattanowe. Wprawdzie do wyboru mamy różne kolory, ale chyba technorattan najlepiej prezentuje się w brązowej odsłonie. Najbardziej naturalnie. Technorattanowe zestawy to naprawdę strzał w dziesiątkę. To świetne meble ogrodowe dla gastronomii. Tej dużej, ale i tej małej – przytulnej, przyjaznej i wdzięcznej.