Kupno ubezpieczenia – co proponują nam ubezpieczyciele?

Współcześnie wykupienie dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego czy turystycznego jest dla nas codziennością – ta forma zabezpieczenia sprawia, że czujemy większy komfort związany ze zdrowiem, ale i podróżami. Wśród licznych ubezpieczeń kilka wybieranych jest naprawdę często. Czy wiesz, jakie to ubezpieczenia?

Ubezpieczenie zdrowotne – co może nam zaoferować?

Prywatne ubezpieczenia zdrowotne są jednymi z najchętniej wybieranych – wynika to ze słabej kondycji polskiej służby zdrowia, długich kolejek do specjalistów. Prywatne ubezpieczenie pozwala nam nie tylko na korzystanie z pomocy internisty kiedy przyjdzie taka potrzeba, ale także specjalistów – wszystko zależy od wybranego pakietu. Korzystając z wyszukiwarki mfind.pl znajdziemy najkorzystniejsze opcje na polskim rynku ubezpieczeń – wystarczy wpisać w odpowiednie rubryki nasz wiek oraz miejsce zamieszkania. Ubezpieczenie zdrowotne opłacane jest co miesiąc, a kwoty rozpoczynają się od 40 zł miesięcznie. Pakiety obejmują również zabiegi laboratoryjne i pomoc pielęgniarską.

Ubezpieczenie samochodu – obowiązkowe i nieobowiązkowe

Posiadacze samochodów zobligowani są do corocznego opłacania ubezpieczenia OC (odpowiedzialności cywilnej), które pozwalają na porycie szkód powstałych z naszej winy. Dobrym rozwiązaniem są jednak też ubezpieczenia dodatkowe, takie jak autocasco, które pozwala na ubezpieczenie pojazdu od nieszczęśliwych wypadków, uszkodzenia, kradzieży.

Ubezpieczenie turystyczne: konieczne w trakcie zagranicznych podróży

Ubezpieczenia turystyczne nie są obowiązkowe, jednak może okazać się, że mogą zaoszczędzić nam wiele problemów kiedy przyjdzie nam skorzystać z zagranicznej służby zdrowia. Ubezpieczenie możemy kupić przez internet – otrzymaną polisę wraz z numerem alarmowym do ubezpieczyciela koniecznie weźmy ze sobą na wczasy.