Logistyka na placu budowy

Plac budowy – to przyszłość każdej firmy, która chce się szybko rozwijać. Generalnie bowiem plac budowy to nie tylko miejsce, które można spotkać w firmach budowlanych czy architektonicznych. Każda firma będzie chciała budować nowe filie, remontować, przenosić zakład – słowem czeka ją plac budowy albo remontu. W związku zaś z tym warto zainteresować się zagadnieniem takim jak transport HDS.

Transport HDS – najważniejsze informacje

Na początek trzeba wytłumaczyć, co to w ogóle jest taki transport. Otóż HDS to inaczej hydrauliczny dźwig samochodowy. Innymi słowy samochód z transportem HDS to inaczej samochód ciężarowy z dobudowanym specjalnym żurawiem, który nazywany jest przeładunkowym.

Jak to wszystko działa? Zacznijmy od samej góry. Otóż ramię żurawia może wyciągnąć się aż na 12 metrów i unieść od 2,5 do 16 ton. Sam żuraw działa na zasadzie pompy hydraulicznej, która z kolei napędzana jest napędem silnikowym. Często w samochodach tego typu spotkać można dodatkowe żurawie boczne, które stabilizują całość.

Zalety transportu HDS na placu budowy

Wiemy już, o co chodzi z transportem HDS, teraz zatem nadszedł czas na wytłumaczenie, co dzięki niemu w ogóle możemy zrobić na placu budowy. Przede wszystkim taki pojazd doskonale radzi sobie z przewozem wszelkich ładunków ciężkich czy też wielkogabarytowych.

Z jego pomocą zatem przewóz wszelkich kontenerów biurowych, socjalnych, maszyn, mebli, wywóz śmieci i wiele innych będzie łatwy i szybki. Warto w tym momencie zaznaczyć, że nie trzeba będzie zatrudniać wiele osób do pracy, ponieważ dźwig w zasadzie obsługuje jeden pracownik – to oczywiście generuje oszczędności. Ponadto oszczędzamy również poprzez krótki czas, jaki potrzebny jest na przewiezienie tak wielu rzeczy.

Wynajem a zakup transportu HDS

Skąd jednak mamy wziąć taki samochód z transportem HDS? Otóż są dwie główne drogi. Możemy go wypożyczyć albo zakupić. Pierwsza opcja jest szczególnie polecana, jeśli nasza akcja z remontem, przeprowadzką czy budową jest raczej jednorazowa. Na pewno uda się bez problemu wynająć taki transport – firm oferujących go jest naprawdę sporo.

Z kolei jednak jeżeli coraz częściej czekają nas takie akcje albo w ogóle jeśli zawodowo zajmujemy się remontami czy nasza firma związana jest z sektorem budowniczym, to wówczas powoli można zacząć myśleć o zakupie takiego transportu HDS.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Szczurowski