Malowanie silnika samochodowego i motocyklowego

Największym miłośnikom motoryzacji nie wystarcza, że ich pojazdy, czy to samochody czy motocykle, są sprawne. Chcą oni, aby wyróżniały się one wśród innych jednośladów i wielośladów jeżdżących po drogach. Stąd coraz bardziej popularna staje się personalizacja, inaczej zwana customizacją, samochodów oraz motocykli, która polega na modyfikacji konstrukcji.

Spersonalizować można nie tylko karoserię czy wnętrze

Customizacja dzieli się na wizualną i techniczną. Ta druga to już wyższa szkoła jazdy i dlatego wiele osób, szczególnie początkujących, zaczyna od personalizacji wizualnej. Można to zrobić na wiele sposobów, pomalować karoserię, założyć dodatkowe elementy karoserii, jak spojlery, zmienić elementy wyposażenia czy okleić samochód naklejkami.

Jednakże efektowny lakier karoserii to jeszcze nie wszystko. Wielu właścicieli aut i motocykli idzie o krok dalej i maluje silniki. Obecnie jest to dużo prostsze zadanie, niż kiedyś. Wystarczy bowiem dobra farba do silnika i w ten sposób również jednostka napędowa zyskuje nowy wygląd. Farby silnikowe dostępne są obecnie beż żadnego problemu i nie wiążą się z dużymi wydatkami.

Silnik można pomalować i w aucie i w motocyklu

Pozornie może się wydawać, że malowanie silnika ma sens tylko w przypadku motocykla. W większości przypadków jest on bowiem odkryty, czasem nawet specjalnie wyeksponowany, i każda zmiana wyglądu jest od razu widoczna.

Jednakże i właściciele samochodów malują swoje silniki, choć efekty widoczne są dopiero po otwarciu maski. Najczęściej malowane są one w kolorze karoserii. Osiąga się wówczas bardzo ciekawy efekt. Wiele osób maluje je na czarno, a często też w kolorze chromu, czemu służy srebrna farba do silnika.

Ważne jest odpowiednie przygotowania do malowania

Choć użycie farby do silnika w sprayu nie jest trudne i niewiele się różni od malowania innych elementów pojazdu, to warto dobrze się przygotować, aby osiągnąć pożądany efekt. Zazwyczaj przygotowania do malowania silnika trwają trochę czasu i warto zrobić to dobrze od razu.

Farba do silnika w formie sprayu nie wymaga specjalnego traktowania silnika. Należy jedynie dobrze przygotować powierzchnię, umyć ją i odtłuścić, w razie potrzeby wypiaskować. Nie jest potrzebne wygrzewanie pomalowanej powierzchni, gdyż nawet, jeśli byłoby wskazane, to stanie się to samoistnie, podczas jazdy. Farbę do silnika należy nakładać cienkimi warstwami, zgodnie z zaleceniami producenta. Po wyschnięciu silnik jest gotowy do złożenia i do zamontowania. Farbę do silnika kupisz na Lakiery24.com