Masaż klasyczny – dla ducha i ciała

Masaż klasyczny wywodzący się z Chin, spopularyzowany przez szwedzkiego lekarza, opisany po raz pierwszy w literaturze przez holendra, to znakomite rozwiązanie zarówno dla naszego ciała, jak i ducha. Istnieje wiele czynników przemawiających za tym, aby skorzystać z propozycji zabiegów tego typu. Jakich?

Masaż klasyczny, to zabieg leczniczo-relaksacyjny, który powinien trwać od piętnastu minut, maksymalnie do półtorej godziny. Podczas tego typu terapii wykonywany jest masaż wybranymi technikami wchodzącymi w skład klasycznych rozwiązań, jakie znają specjaliści i potrafią je dobrać do pacjenta/klienta. Masaż klasyczny ma za zadanie poprawić sprawność ruchową i fizyczną, a skutkiem ubocznym także jest dbałość o dobre samopoczucie.

Masaż klasyczny w terapii

Wykorzystywanie masażu klasycznego w terapiach jest bardzo powszechne. Ze względu na liczne spektrum leczonych nim dolegliwości jest najbardziej trafnym rozwiązaniem medycznym oraz relaksacyjnym. Zastosowanie masażu klasycznego nie jest przypadkowe. Zarówno dla osób schorowanych, jak również ciężko pracujących i trenujących sport masaż, to często wielka ulga dla obolałych kości, mięśni czy stawów.

Masaż klasyczny a osoby chore

Jeżeli Wasz specjalista nie widzi przeciwwskazań do przeprowadzenia u Was zabiegu leczniczego w formie masażu klasycznego, a wręcz namawia do jego przeprowadzenia, to jak najbardziej warto z tego dobrodziejstwa skorzystać. Ponieważ tego typu masaż klasyczny może przynieść wiele dobrego, chociażby poprawić kondycję oraz samopoczucie, które niejednokrotnie w walce z uciążliwą chorobą jest bardzo istotne. Co więcej, dzięki masażowi wykonywanemu przez rehabilitanta czy fizykoterapeutę poprawia się znacznie motoryka ruchowa u pacjentów leżących czy poruszających się na wózku albo poruszających się za pomocą chodzika. Masaż klasyczny często zalecany jest osobom po przebytych urazach kończyn dolnych, górnych lub kręgosłupa. Pomaga bowiem szybciej się zregenerować wspomnianym partiom ciała i przyspieszyć ich regenerację.

Wskazania i przeciwwskazania do masażu klasycznego

Z całą pewnością można wymienić cały szereg wskazań do wykonania zabiegu w formie masażu klasycznego. Dobrym tego przykładem będą choćby niedowłady, częściowe porażenia, zanik mięśni, przykurcze, bóle kręgosłupa, czy obrażenia ortopedyczne. Warto jednak pamiętać, że osoby po przebytych zawałach, z miażdżycami lub z nowotworami powinny wystrzegać się tego typu rozwiązania.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Medica SPA