Minimalistyczne, oryginalne łazienki

Jaki można mieć pomysł na oryginalne łazienki? Wszystko zależy od naszych gustów i preferencji. Do wyboru mamy wiele ciekawych propozycji. Wszystko należy jednak dopasować do swoich możliwości powierzchniowych i finansowych.

Tanie, oryginalne łazienki 

Dobrym pomysłem na oryginalne łazienki jest styl minimalistyczny. Pasuje on w szczególności do małych łazienek. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie aby zastosować go w dużych pomieszczeniach. Ktoś może powiedzieć, że przeważający kolor bieli wcale nie jest oryginalny. Nic bardziej mylnego. Wszystko zależy od aranżacji. Płytki w białym kolorze na ścianach. Sufit pomalowany na biały kolor i do tego ciepłe dodatki w kolorze drewna na podłodze oraz w postaci jednej szafki na kosmetyki. Do tego lustro wiszące na ścianie, kabina prysznicowa na połowie lub na całej ścianie zamiast wanny, toaleta i…to wszystko. Skoro styl minimalistyczny, to nie przesadzajmy z dobieraniem sprzętów, które są tutaj zbędne.

Nowoczesny minimalizm

Jeżeli jednak przestrzeń nam na to pozwala to zdecydujmy się na nowoczesny minimalizm przejawiający się w prostocie kolorów i kształtów. Minimalistyczne, oryginalne łazienki wcale nie muszą oznaczać ograniczonej ilość sprzętów. Wystarczy, że zdecydujemy się na formy proste, bez żadnych zdobień, gdzie najważniejsza będzie funkcjonalność a nie design. Aczkolwiek nie można powiedzieć, że takie łazienki nie są ładne. Wręcz przeciwnie ich aranżacja jest bardzo ciekawa i na pewno będzie przyciągać wzrok zaciekawionych osób.