Modułowe kanapy ogrodowe hitem na modnych tarasach

Nowoczesne ogrody zaprojektowane w oparciu o najświeższe trendy coraz częściej przypominają eleganckie salony. Próżno szukać tutaj prowizorycznych mebli. Miejsce twardych ławek z drewna i kompletów z niskiej jakości tworzyw sztucznych zajęły eleganckie zestawy wypoczynkowe wśród których prym wiodą kanapy o modułowej budowie. Czym charakteryzują się bijące rekordy popularności meble? Sprawdź!

Technorattanowe kanapy ogrodowe – modnie, wygodnie, z pomysłem

Kanapy ogrodowe z powodzeniem łączą w sobie elegancki wygląd z funkcjonalnością. Modułowe zestawy wypoczynkowe charakteryzują się specyficzną konstrukcją złożoną z mobilnych, lekkich elementów, które można zestawiać ze sobą w dowolnych konfiguracjach, tworząc za każdym razem nowy mebel. Kilka sprawnych ruchów wystarczy, aby przestronny, duży narożnik zmienić w zgrabną, niewielką leżankę i pufy. Dzięki niewielkiej wadze i intuicyjnemu sposobowi montażu, zabawa formą mebla jest czystą przyjemnością.

Jak dbać  o technorattanową kanapę?

Technorattan nie wymaga stosowania czasochłonnych zabiegów impregnacyjnych ani stosowania zabezpieczeń poza sezonem. Warto mieć jednak świadomość, że długotrwała ekspozycja na deszcz, śnieg i inne czynniki pogodowe może negatywnie odbić się na kondycji poduszek. Prostym sposobem na zabezpieczenie tych elementów będzie pokrycie kanapy specjalnym pokrowcem. W dobrych sklepach znajdziesz osłony wykonane z nieprzemakalnego poliestru typu rip-stop wzbogaconego warstwą membrany. Nowoczesny materiał jest szczelną barierą dla wody i zanieczyszczeń, a dodatkowo zapewnia optymalną cyrkulację powietrza, dzięki czemu pod osłoną nie rozwijają się szkodliwe bakterie, pleśń i grzyby.