Nowoczesne rozwiązania wnętrzarskie wykończenia sufitów w pokojach mieszkalnych

Sufit, czasem niedoceniany, zwykle malowany na biało, przynajmniej w jego standardowym wydaniu, nie musi być tym monotonnym, smutnym elementem wystroju pomieszczeń mieszkalnych. Wręcz, w niektórych pokojach, jego wyeksponowanie pomoże stworzyć jeszcze lepszy klimat wnętrzarskiej aranżacji. Czasem pozwoli stać mu się nawet dominującym elementem wystroju. Malowany, tapetowany, z grafiką czy bez, oświetlony punktowym światłem i ledowymi panelami, podwieszany lub perfekcyjnie wygładzony pomoże stworzyć prawdziwie piękny wystrój, na którym przecież tak bardzo zależy gospodarzom.

W salonie

W rustykalnych wnętrzach świetnie sprawdzi się dodatek prawdziwego drewna. Może być to sufit oklejony panelami czy kasetonami imitującymi wygląd rzeczywistego materiału. Także prawdziwe drewno, które jednak jest nieco droższe w zakupie. A może tapeta strukturalna, która równie świetnie udaje fakturę tego naturalnego budulca. Dzięki dobremu wyeksponowaniu sufitu właściwie rozmieszczonym oświetleniem da się uzyskać niebanalny efekt wizualny takiego wnętrza.

W salonie, na suficie, równie dobrze sprawdzi się fototapeta. Nikt nas przecież nie zmusza do układania jej wyłącznie na jednej z czterech pionowych ścian pokoju. Jednobarwna czy wielokolorowa, z motywem przyciągającym wzrok stanie się jednym z dominujących elementów wystroju, a jednocześnie nie przytłoczy wnętrza. Oczywiście, tylko wtedy, gdy wybierzemy dobrej jakości, pasujący do reszty aranżacji obraz. Tak stworzony sufit dopełni dekoracji tworzonych w jednym z nowoczesnych trendów wnętrzarskich. Fototapety z wzorami dedykowanymi na sufit znajdziesz m.in.

.

Innym rozwiązaniem, które można także wybrać decydując się na bardziej nowoczesne wnętrze, jest zabudowa sufitu podwieszanego. Pozwoli ona nie tylko ograniczyć przestrzeń niezbędną do ogrzania wysokich pomieszczeń, ale także, a może przede wszystkim, skorzystać z szerszej gamy rozwiązań w postaci oświetlenia. Głównie ze wszystkimi z rodzajów lamp, paneli, świateł punktowych LED, ale i innych gatunków oświetlenia montowanego w podwieszanych sufitach.

W sypialni

Głównym elementem każdej sypialni jest duże łóżko. Wokół niego, jego pościeli, kolorystyki i materiału wykonania buduje się klimat pomieszczenia, które służy do wypoczynku. W przyjemnym spędzaniu tam czasu, stworzeniu aranżacji umilającej każdą chwilę relaksu, dobrze jest pomyśleć o zagospodarowaniu sufitu w niebanalny, lecz niekrzykliwy sposób. Sprawdzą się tu więc również skrzyżowane w siatkę drewniane lub gipsowe kasetony, które wpiszą się w większość trendów aranżacyjnych. Także szeroki, rozszerzony panel, który montuje się nad łóżkiem, czasem tapetuje, a czasem maluje na kolor współgrający z resztą wystroju. Najczęściej jest on nieco szerszy od najważniejszego mebla w pokoju i tworzy przyjemną imitację szerokiego, zawieszonego nad łóżkiem baldachimu.

W pokoju dziecięcym

Świetnym pomysłem na wzbogacenie dziecięcej wyobraźni jest postawienie na tapetę lub fototapetę ułożoną na suficie w pokoju dziecięcym. W krainie rozmaitości znajdziemy wiele przyzwoitych i ciekawych inspiracji od przedstawiających bajkowe stworzenia poprzez imitujących rozgwieżdżone niebo. Takich, które pomogą w rozwijaniu wyobraźni dziecka na każdym etapie jego rozwoju. Już od najmłodszych lat po czas przedszkolny i szkolny, kiedy to dziecko jest w okresie poznawania swojego otoczenia i świata, ale i rozwija swoje zdolności, nieraz korzystając z bogatej, lecz jeszcze bujnej wyobraźni.

Sufit nie musi być wcale banalnym, smutnym i mało dekoracyjnym dodatkiem do ogólnego wyposażenia wnętrza pokojów mieszkalnych domu jednorodzinnego czy mieszkania. Może stać się jedną z integralnych i przyjemnych dla oka dekoracji, także wpływających pozytywnie na rozwój naszych pociech. Jest to przecież dodatkowa przestrzeń, o której warto pomyśleć podczas projektowania wnętrza pokoi spełniających nie tylko wymagania, lecz i marzenia domowników.

Related Posts