Oprogramowanie Keil MDK-ARM – najlepsze narzędzia dla programistów.

Firma Keil jest niekwestionowanym liderem na rynku elektroniki. Tworzy ona wysokiej półki narzędzia programistyczne, które pozwalają wykorzystać pełne możliwości najnowszych sprzętów i technik. Właśnie dzięki temu jest to oprogramowanie bardzo popularne i używane przez najlepszych programistów.

Historia firmy.

Przedsiębiorstwo Keil zostało założone w 1982 w Niemczech i od początku zajmowało się elektroniką. W 1985 zostało delikatnie przekształcone – zmieniło nazwę na keil Elektronik GmbH i wprowadziło w swoje zasoby specjalistyczne urządzenia dla programistów. Natomiast w 2005 roku Kiel zostało wykupione przez spółkę ARM i do dziś funkcjonuje pod nazwą ,,Keil tools by ARM” lub skrótowo jako Keil ARM.

Produkty firmy.

Narzędzie Keil ARM są kierowane w stronę osób, potrzebujących szeroko rozwiniętych oprogramowań, oferujących kompilatory C/C++, systemy RTOS, adaptery do debugowania, płytki ewaluacyjne dla urządzeń opartych na procesorach z rdzeniami ARM, a także oprogramowania pośrednie. Oferta jest więc dość duża i zadowoli różnych klientów. Keil ARM proponuje głównie kilka rodzajów oprogramowań, które należy wybrać zgodnie ze swoimi potrzebami i możliwościami sprzętowymi. Jednak jeden z programów jest wybierany najczęściej. Jaki?

Keil MDK-ARM.

Jest to przede wszystkim najbardziej wszechstronne oprogramowanie spółki. Zawiera wszystkie składniki potrzebne do tworzenia, kompilowania i debugowania aplikacji wbudowanych. Co więcej program bazuje na sztandarze firmy, czyli μVision, które nie tylko jest łatwe w użyciu, ale posiada także możliwość obsługiwania wielu ekranów czy umożliwia tworzenie indywidualnych układów okien. Jest to program, który można dopasować do indywidualnych potrzeb nie tylko w sferze technicznej, ale także wizualnej, ergonomicznej. Warto wiedzieć również, że Keil MDK-ARM występuje w trzech wersjach, które różnią się integralnością z różnymi mikrokontrolerami. Pierwsza wersja występuje dla serii Cortex-M, druga dla produktów ARM7, ARM9, Cortex-M, Cortex-R4, a ostatnia dla ARM7, ARM9, Cortex-A, Cortex-M, Cortex-R4, ARM Secur-Core i wielordzeniowych Cortex-A i Cortex-M.

Oprogramowanie marki Keil ARM jest wszechstronne i na pewno świetnie sprawdzi się dla większości programistów. Wystarczy wybrać odpowiedni rodzaj narzędzia, zgodnie z osobistymi potrzebami. I bez obaw – program jest wart swojej ceny, a dla każdego, kto pragnie najpierw spróbować, warto pobrać wersję MDK-LITE, czyli bezpłatną wersję demonstracyjną dla mikrokontrolerów ARM7, ARM9, Cortex-R4, Cortex- M, ARM SecurCore.