Płyny do ust – dlaczego warto je stosować?

Najlepsi dentyści przekonują, że oprócz codziennego szczotkowania zębów należy używać nici dentystycznej oraz płukać jamę ustną stosując płyny do ust. Dostępne na rynku specjalistyczne płukanki usuwają bakterie, chronią przed rozwojem próchnicy i chorobami dziąseł, zapobiegają osadzaniu się kamienia oraz odświeżają oddech.

Korzyści jakie dają płyny do ust

Płyny do ust dają mnóstwo korzyści! Jakie? Przede wszystkim odświeżają oddech. W jaki sposób? Otóż płyn niszczy te bakterie, które przyczyniają się do nieświeżego oddechu. Kolejną korzyścią jest zapobieganie odkładania się płytki nazębnej. Warto też dodać, że płyny do ust usuwają resztki jedzenia. Nie można zapominać o tym, że te właśnie płyny zmniejszają prawdopodobieństwo wystąpienia próchnicy, która jak wiadomo jest bardzo trudna do wyleczenia. Warto też dodać, że ostatnią korzyścią jest to, że płyny nie wywołują uczucia pieczenia. Wręcz przeciwnie, zapewniają przyjemne i świeże uczucie w jamie ustnej.

Rodzaje płynów do ust

W zależności od indywidualnych potrzeb można wybrać płyn do płukania ust o różnych właściwościach. Ich rodzajów, tak samo jak past do zębów, jest bardzo dużo. Niektóre delikatnie wybielają zęby inne chronią dziąsła przed parodontozą, a jeszcze inne maskują nieprzyjemny zapach z ust spowodowany np. paleniem papierosów. W sklepach znaleźć można także bardziej specjalistyczne produkty, przywracające prawidłowe pH jamy ustnej, wzmacniające szkliwo, wspomagające implantację lub przyspieszające regenerację języka, błon śluzowych jamy ustnej czy przyzębia.

Jaki jest najlepszy dla Ciebie płyn do płukania jamy ustnej?

Przed zakupem płynu do płukania ust należy bardzo dokładnie zapoznać się z dostępnymi produktami oraz czynnikami, które należy rozważyć wybierając płyn do płukania jamy ustnej. Pierwszym czynnikiem jest alkohol. Występuje on w wielu dostępnych na rynku płynach do płukania jamy ustnej. Warto pamiętać, że w przypadku dzieci, nastolatków lub osób leczących się z uzależnienia od alkoholu, właściwym wyborem będzie produkt niezawierający alkoholu. Następnym czynnikiem na który należy zwrócić uwagę kupując płyny do ust jest nadwrażliwość. Osoby cierpiące na tę dolegliwość mogą doznać podrażnienia wywołanego przez składniki jakie mają płyny do ust. W takiej sytuacji warto wybrać płyn bez alkoholu, zawierający składniki łagodzące i kojące zęby oraz dziąsła. Bardzo ważna jest również kontrola płytki nazębnej. Niektóre płyny do ust zawierają składniki zapobiegające odkładaniu się płytki nazębnej oraz pomagające kontrolować nieświeży oddech.

Zapraszam po więcej informacji na stronę Profimed – płyny do ust.