Ponadczasowa uroda drewna

Drewno to materiał, którego uroda nigdy nie przeminie. Od wieków właśnie z niego robiono meble i inne przedmioty codziennego użytku. Budowano też domy, gdyż drewno było powszechnie dostępne i tanie. Stąd też sztuka ludowa bazuje na tym właśnie materiale. Twórcy ludowi wykorzystują drewno do rzeźbienia i robienia jedynych w swoim rodzaju przedmiotów, na przykład ozdobnych skrzyń.

Drewno w stylizacji rustykalnej

Naturalną i surową urodę drewna wykorzystujemy, tworząc wnętrza w rustykalnym stylu. Proste stoły drewniane nadają się do tego perfekcyjnie. Nie potrzebują żadnych dodatków, gdyż układy słojów i sęków stanowią gotową dekorację.

Także dodatki i ozdoby w takiej kuchni, w której stoły i szafki wykonane są z naturalnego drewna, muszą zachować rustykalny charakter. Gliniane doniczki, fajansowe filiżanki, a w oknach białe zazdrostki szydełkowe. Prostota niczym z kuchni w domku na skraju lasu.

Drewno w stylizacji salonowej

Elegancki stół do jadalni sprawdzi się z kolei w wytwornym wnętrzu, w którym z założenia dominuje luksus i szlachetne przedmioty. Rewelacyjnie dopełnią go krzesła tapicerowane. Wybór stylu zależy tylko od nas. Krzesła mogą być awangardowe lub klasyczne.

Drewno w stylizacji półoficjalnej

Meble z litego drewna doskonale urządzą gabinet, w którym nie tylko pracujemy, ale też przyjmujemy gości czy współpracowników. Wytworne sekretarzyki, komody, szafki, biurko – pięknie połączą się z ekskluzywnym kompletem wypoczynkowym ze skóry. Stworzą gabinet w tradycyjnym stylu – symbol sukcesu i prestiżu.

Drewno w stylizacji skandynawskiej

Meble drewniane to podstawa stylizacji skandynawskiej. W kuchni, sypialni i w pokoju dziecięcym, w którym znajdziemy łóżko i zabawki zrobione z drewna. Szczególnie szwedzkie koniki, które poznał już cały świat, pojawiają się w różnych realizacjach wnętrzarskich.