Słuchawki do biegania – zobacz, które wybrać, aby nie sprawiały problemów podczas intensywnego ruchu

Sezon na bieganie w pełni. Wiele osób lubi urozmaicać sobie treningi dobrą muzyką, inni zaś, chcąc połączyć przyjemne z pożytecznym, nadrabiają wtedy zaległości w ulubionych podcastach, audiobookach czy angielskim. Jedna rzecz się nie zmienia – potrzebne są do tego wygodne słuchawki sportowe. Dowiedz się, jak je wybrać, by się nie rozczarować.

W tym tekście podpowiadamy:

  • Wśród jakich słuchawek do biegania można obecnie wybierać?
  • Czym charakteryzują się słuchawki bezprzewodowe – sportowe i codzienne?
  • O czym pamiętać, wybierając słuchawki sportowe?

Słuchawki sportowe – co masz do wyboru?

Rynek akcesoriów dla biegaczy stale się unowocześnia i dostosowuje oferowane rozwiązania do różnorodnych potrzeb użytkowników. Każdy ma nieco inne preferencje i przyzwyczajenia, a opcji do wyboru jest naprawdę sporo. Obecnie większość półek w magazynach zajmują słuchawki bezprzewodowe – sportowe i nie tylko. To wygodne rozwiązanie, dzięki któremu można raz na zawsze zapomnieć o plączących się w kieszeni kablach. Są jednak biegacze, którzy wolą tradycyjne słuchawki sportowe podłączane do urządzenia przewodem – i o nich także producenci nie zapomnieli.

Oprócz tego słuchawki dzielą się na nauszne i wkładane do wnętrza ucha. Te pierwsze oferują wyższą jakość dźwięku i lepiej wytłumiają odgłosy z zewnątrz, drugie natomiast dla wielu osób mogą okazać się wygodniejsze podczas intensywnego ruchu.

Słuchawki sportowe bezprzewodowe – najlepsi przyjaciele maratończyka

Jeśli do tej pory korzystałeś ze słuchawek sportowych z kablem, być może warto dać w końcu szansę tym bezprzewodowym. Słuchawki bluetooth do biegania nadają się bowiem wprost idealnie – nie ma ryzyka, że podczas ruchu zaczepisz ręką o przewód albo przewodem o gałąź. Łatwiej też przechowywać je w kieszeni. Masz obawy, że słuchawki bezprzewodowe wypadną Ci podczas biegania? Zdecyduj się na tzw. słuchawki dokanałowe – to modele umieszczane głębiej wewnątrz ucha, a przez to znacznie bardziej stabilne niż zwykłe słuchawki douszne przeznaczone do typowo codziennych zastosowań, jak podróż do pracy.

Innym typem słuchawek bezprzewodowych do biegania są tzw. słuchawki wokółuszne, wyposażone w dodatkowe mocowanie. W takich modelach wkładane do uszu głośniki są połączone elastyczną opaską lub pałąkiem, który przebiega z tyłu głowy. Dzięki temu nic się nie plącze, a raz założone słuchawki ani drgną, choćbyś nawet trenował bieg przez płotki!

 

 

Jak wybrać słuchawki bezprzewodowe do biegania?

Zanim zaczniesz szukać słuchawek do biegania, odpowiedz sobie na pytanie, gdzie będziesz trenować. Biegając po mieście, zdecydowanie bezpieczniej jest mieć kontakt z otoczeniem, dlatego dobrze sprawdzą się tu słuchawki sportowe douszne, które w pewnym stopniu przepuszczają dźwięki z zewnątrz. Z kolei na bieżni nieocenione mogą się okazać lepiej izolujące słuchawki nauszne – zwłaszcza gdy muzyka serwowana na siłowni rozmija się z Twoim gustem. W praktyce więc warto zaopatrzyć się w oba rodzaje słuchawek, tak aby zawsze móc wybrać odpowiednie do potrzeb. Zastanów się też, czy wystarczą Ci słuchawki wyłącznie odtwarzające dźwięk, czy może przydadzą się takie wyposażone w mikrofon.

Chcesz przejrzeć dostępne modele słuchawek do biegania? Zajrzyj na stronę https://allegro.pl/kategoria/sluchawki-66887.