Spełnione marzenie rodziców dzięki firmie JUST HOME

Moi rodzice zdecydowali się na zainstalowanie kominka w naszym domu rodzinnym. Bracia odradzali im ten pomysł ze względu na duże koszty przebudowy i utrzymania kominka, jednak ja podjęłam decyzję, że pomogę rodzicom spełnić im ich małżeńskie marzenie.

 

Jak to bywa w XXI wieku, zaczęłam poszukiwania w Internecie. Trafiłam na stronę JUST HOME https://just-home.com.pl/ , gdzie otrzymałam fachową pomoc. Z artykułu,który można znaleźć na stronie https://just-home.com.pl/budowa-kominka/?fbclid=IwAR1aBedOb9v5Gn50wdv-_MkUqhdtYhaJUTTfCBoWyEvlNvVMDbnEXKzF_jI , dowiedziałam się, że dom rodziców był przystosowany do instalacji paleniska, co zmniejszyło liczbę naszych problemów. Po mimo tego, po rozmowie z rodzicami postanowiliśmy zdecydować się na montaż kominka z płaszczem wodnym, który umożliwia ogrzewanie całego domu za pomocą centralnego systemu ogrzewania.

Było to nie lada wyzwanie dla firmy montażowej. Po wybraniu typu kominka przyszedł czas na dostosowanie jego wyglądu tak aby trafił w gust zarówno mamy jak i taty. Pomogła nam w tym niezawodna wizualizacja 3D. Rodzice wspólnie wybrali klasyczny wygląd paleniska, który będzie dla nich odpowiedni, a wszystko to dzięki programowi Palette Cad, z którego korzysta firma JUST HOME. Dzięki użyciu tego programu dostaliśmy zdjęcie wizualizacji wybranego kominka, które wyglądało jak zdjęcie gotowego już paleniska. To było cudowne! Czas montażu przebiegł pomyślnie pomimo potrzeby wymiany akcesoria hydraulicznych oraz zabezpieczeń termicznych. Było to niezbędne do prawidłowego i przede wszystkim bezpiecznego funkcjonowania kominka. Firma JUST HOME dobrała moc wkładu, która będzie perfekcyjna pod względem ogrzewania całego domu. Nie mogła być ona zbyt mała ani zbyt duża, ponieważ wtedy kominek mógłby nie spełniać swojej pierwotnej funkcji.

Po profesjonalnym montażu, nadszedł czas na wypróbowanie nowej zabawki moich rodziców. Piec spisał się idealnie. Dzisiaj po kilku latach użytkowania mogę powiedzieć, że był to strzał w dziesiątkę. Drogie sposoby ogrzewania mogliśmy zamienić na użycie drewna, które jest tańsze co pozwoliło rodzicom na zaoszczędzenie pieniędzy wydawanych na ogrzewanie domu. Rodzice mogą cieszyć się wspólnymi wieczorami przy płomieniach. Nawet ja korzystam z tego dobrodziejstwa w jesienne, ponure wieczory. Ponadto, nasz nowy gorący przyjaciel przypadł do gustu nawet moim braciom, którzy byli co do niego przeciwni. Dzięki firmie JUST HOME, nasz dom ma w sobie domowe ognisko jakiego jeszcze nigdy nie czuliśmy. Więcej informacji można również znaleźć na stronie firmy, gdzie dowiemy się jak przygotować nasz dom do zainstalowania tego typu paleniska: https://just-home.com.pl/wklady-kominkowe-z-plaszczem-wodnym/?fbclid=IwAR0ZhQ4mjDxtstoAAMb5c-s5tJn6qxC91woxDo5pXcwgdyqDqeKwSBiuYN8