Świąteczne oświetlenie do ogrodu

Grudzień to najbardziej wyczekiwany okres w ciągu całego roku. Kiedy meble ogrodowe zaczynają powoli znikać pod warstwą białego puchu, wszyscy właściciele ogrodów dokonują przeglądu zeszłorocznych lampek i ozdób świątecznych dedykowanych zewnętrznym przestrzeniom. Najwyższy czas wymienić wysłużone, przepalone lampki na modne, intensywne światełka, które subtelnie rozjaśnią przydomową scenerię! Jakie modele sprawdzą się na wolnym powietrzu najlepiej? Sprawdź!

Bezpieczne i trwałe

Dekoracje świąteczne do ogrodu nieustannie narażone są na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych, w tym wilgoci. Aby nie spowodować spięcia albo awarii, wybieraj lampki oznaczone symbolem IP44. Kupując model opatrzony odpowiednim symbolem masz pewność, że użytkowanie światełek w ogrodzie jest w pełni bezpieczne.

Ponadto, wiatr i opady mogą niespodziewanie zniszczyć misterną kompozycję. Przykrych niespodzianek unikniesz, jeśli wybierzesz lampki mocowane na specjalnych klamrach i zaczepach, dzięki którym dekoracja nie zsunie się z dachu czy drzewka.

Energooszczędne

Ogród mieniący się feerią barw i świateł pięknie podkreśla podniosłą, świąteczną atmosferę. Jedynym minusem bogatego przystrojenia jest narażanie się na wysokie opłaty za prąd. Aby zniwelować zużycie cennej energii, zamień standardowe żarówki na diody LED. Tym prostym sposobem nie będziesz musiał rezygnować ze stylowej oprawy ogrodu, światełka będą służyć wyjątkowo długo, a wysokość rachunku za prąd na pewno Cię nie zaskoczy.

Niebanalne

Kurtyny i węże świetlne, nowoczesne neony  czy podświetlane figury bałwanków i reniferów to tylko ułamek bogatej oferty, jaką mają nam do zaoferowania sklepy z wyposażeniem outdoorowym. Warto urozmaicić przydomową scenerię o niebanalne akcenty, które zachwycą domowników i zaciekawią przechodniów.